Parimate investorsuhetega Balti börsiettevõte on Tallinna Sadam

Nasdaq kuulutas täna välja Nasdaq Baltic Awards 2021 võitjad. Nasdaq Baltic Awards tunnustab börsiettevõtteid investorsuhete, läbipaistvuse ja hea ühingujuhtimise valdkonnas. Tallinna Sadam on parimate investorsuhetega börsiettevõte. 

Parimate investorsuhetega ettevõtte välja selgitamisel võetakse arvesse nii investorsuhtluse kvaliteeti kui ka ettevõtte aktsia tootlust. Lisaks selgitati välja aasta maaklerfirma, aasta börsisündmus ja aasta artikkel.

„Pandeemia paneb üle kogu maailma proovile nii üksikisikud kui ühiskonnad, ettevõtjad ja tarbijaid, valitsused ja investorid. Ma ei ole mitte ainult julgustatud, vaid olen innustatud kõigest sellest, mida Balti börsiettevõtted on teinud, et säilitada sellisel ajal investorite usaldust. Pandeemia ilmestab, kuidas investorid väärtustavad juhtimist, mis võtab lisaks rahateenimisele arvesse ka keskkondlikke ja ühiskondlikke mõjusid. Balti börsiettevõtted on selles väljakutsuvas keskkonnas tõusnud oma ülesannete kõrgusele,“ ütles Nasdaq Baltic Awardsi žürii esimees ja Emerging Markets ESG juht Geoffrey Mazullo. „Palju õnne kõigile võitjatele ja aitäh ettevõtetele, kes konkursil osalesid!“

„Mul on hea meel õnnitleda Nasdaq Baltic Awardsi võitjaid ning ka teisi ettevõtteid, kes on panustanud investorsuhtlusesse, läbipaistvusesse ning samal ajal teeninud investoritele tulu. Ma usun, et Nasdaq Baltic Awardsil kõrgeid kohti saanud ettevõtted on neis valdkondades Balti regiooni vaieldamatud suunanäitajad,“ ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

Tallinna Sadam kuulutati võitjaks põhikategoorias „Parimate investorsuhetega ettevõte“. Selle kategooria puhul hinnati nii ettevõtete möödunud kahe aasta investorsuhtluse kvaliteeti kui ka aktsia tootlust. Tallinna Sadam on börsiettevõte aastast 2018, mil ettevõte viis läbi aktsiate avaliku esmapakkumise, milles osales lisaks institutsionaalsetele investoritele enam kui 13 700 jaeinvestorit.

Tallinna Sadama juhatuse liige- finantsjuht Marko Raid tänab Nasdaq Balticut kõrge tunnustuse ja Tallinna Sadama ligi 16 tuhandet aktsionäri usalduse eest. „Väärtustame Tallinna Sadamas avatud kommunikatsiooni ja oma sidusgrupi sh investorite ootustega arvestamist. Avatus ja usaldusväärsus on meie jaoks olulised väärtused nii investorsuhetes, kui ka kõikides muudes igapäevastes tegevustes. Seetõttu on meil iseäranis hea meel, et saime hindamisel kõrgeimad punktid turuosaliste – analüütikute, investorite, ajakirjanike – tagasisides. Teie tunnustus annab meile kindlust, et oleme õigel kursil ja kindlasti soovime edaspidi olla veelgi paremad.“

Nasdaq Baltic Awardsi edetabeli selgitas välja kohalikest ja rahvusvahelistest kapitalituru, hea ühingujuhtimise tava ja investorsuhete ekspertidest koosnev žürii. Rohkem saab lugeda: nba.nasdaqbaltic.com. Videoklippe võitjate väljakuulutamisest saab vaadata siit.

Täielik nimekiri Nasdaq Baltic Awards 2021 kategooriate paremikust on järgmine:

Parimate investorsuhetega ettevõte – TOP 3

  1. Tallinna Sadam
  2. Tallink Grupp
  3. LHV Group

Parimate investorsuhetega ettevõte First Northil

MADARA Cosmetics

Parimate investorsuhetega ettevõte võlakirjanimekirjas – TOP 3

  1. Latvenergo
  2. Ignitis Group
  3. Inbank

Aasta maaklerfirma – TOP 3

  1. LHV Pank
  2. Swedbank (Eesti)
  3. Swedbank (Leedu)

Aasta börsisündmus

Ignitis Groupi IPO

Aasta artikkel

Eestis: „See on üks väga-väga positiivne suundumus“, Äripäeva börsitoimetus

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 100 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku ca 12 triljonit dollarit. Loe täpsemalt: business.nasdaq.com, nasdaqbaltic.com.

 

Vaata lisaks