Peeter Palu ja Tallinna Sadama nimelised stipendiumid antakse välja kuuendat aastat järjest

Tallinna Sadama rahastamisel annab Saaremaa Fond  kuuendat korda välja Peeter Palu nimelise stipendiumi suurusega 1600 € ja Tallinna Sadama nimelise stipendiumi suurusega 1600 €.

 

Stipendiumite eesmärgiks on Eesti Merekoolides  mereharidust omandavate tublimate noorte motiveerimine merehariduse omandamisel.

 

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on sadamal taas hea meel tublisid suure potentsiaaliga noori toetada. „Meie jaoks on haritud järelkasv väga oluline ning loodame, et tänavused stipendiumide saajad on eeskujuks ka teistele mereharidust omandavatele noortele,“ lisas Kalm.

 

Tallinna Sadama nimelise stipendiumi saajaks on  Tauri Roosipuu – Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia laevajuhtimise eriala kolmanda kursuse üliõpilane. Tauri valiti stipendiumi saajaks tänu väga heale õppeedukusele ning aktiivsele ja olulisele panusele Eesti merendusvaldkonna arendamisel.

 

Peeter Palu nimelise stipendiumi saajaks on Mari-Liis Kuuse – Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia Sadamamajandamise ja meretranspordi juhtimise eriala 4 kursuse üliõpilane. Mari-Liis valiti stipendiumi saajaks tänu väga headele akadeemilistele saavutustele ning merehariduse arengut soosivale teadustööle.

 

Traditsiooniliselt annab Saaremaa Fond üle ka iga-aastased preemiad Saare maakonna parimatele õppuritele.

 

Stipendiumid antakse üle 25. mail Kuressaare Kultuurikeskuses kell 14.00. 

Vaata lisaks