Politsei- ja piirivalveamet alustas sadamas piirikontrolli

Eestisse sisenedes tuleb inimesel piiripunktis täita ankeet ja anda andmed oma reisiteekonnast, reisikaaslastest, võimalikest kokkupuudetest nakkusohtlike inimestega ja sellest, kas tal endal on viimastel päevadel esinenud viirushaiguste sümptomeid.

Inimestel on võimalik ankeet enne piiriületust välja printida ja täita.  Ankeedid on saadaval  ka laevades ja reisiterminalides. Vajadusel küsib politsei lisaküsimusi. Palume  Eestisse saabujatel arvestada piiriületusel täiendava ajakuluga,

Välisministeerium soovitab tungivalt, et inimesed, kes saabuvad koju riskipiirkondadest, jääksid 14 päevaks koju või isolatsiooni.

Riskipiirkonnad on Hiina, Lõuna-Korea, Singapur, Iraan, Itaalia, Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania, Belgia, Taani, Norra, Rootsi ja Egiptus.

Välisminiseerium palub kaaluda kõikide reiside vältimatust.Oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude mõjualadele võib reisides tekkida ootamatult.

Eestisse reisimise peavad edasi lükkama kõik Eestit külastada soovivad turistid, kes on viibinud viiruse leviku riskipiirkonnas või on olnud viiruse levitajatega lähikontaktis. Ka välisriikide kodanikud, kes vältimatult peavad tulema Eestisse, peavad jääma 14 päevaks isolatsiooni.

Juba reisil olles soovitame järgida kohalike ametivõimude juhiseid. Kui Eesti kodanikel tekib reisilt koju pöördumisega probleeme, siis palume helistada konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h).

 

Vaata lisaks