Pööring on Aasta Logistikateo konkursi finalist

Tänavu sügisel valitakse juba kümnendat korda Aasta Logistikategu, mille eesmärgiks on tunnustada oma tööle pühendunud logistikajuhtide edu organisatsioonile püstitatud eesmärkideni jõudmisel.

Finaali jõudnud logistikategusid hinnatakse nii kaheksaliikmelise źürii, kui Eesti logistikaavalikkuse poolt hääletamise teel. Sealjuures on źürii otsusel 50% ning avalikkuse hinnangutel 50% osakaal. Võitja selgub kaalutud häälte summeerimisel. Punktide võrdse jagunemise korral saab määravaks źürii otsus. Źürii koosseisu kuuluvad kolm Äripäeva logistikaajakirjanikku ning viis PROLOG-i juhatuse liiget.

Tallinna Sadam on konkursile esitatud Eesti Logistikaklastri poolt:

Eesti Logistikaklaster – Pööringud Tallinna Sadama, Tallinna Lennujaama ja CF&S’i koostöös
Eesmärk oli teha Tallinnast Läänemere kruiiside algus- ja lõpp-punkt, tuues Eestisse rohkem pööringuturiste, kelle teenindamine on keskmisest suurema kasumlikkusega nii kaubandus-, turismi- kui ka transpordisektorile. Laevakruiiside mõistes on pööring reisijate vahetamise protseduur, kus sama sihtkoht on nii kruiisi algus- kui ka lõpp-punktiks. Kruiisifirma Happy Cruises lõpetas Tallinnas kruiisi, saatis reisijad lennuki peale, võttis lennujaamast uued turistid vastu, kellega järjekordsele kruiisile mindi. Tallinnas toimus pööring 5 korda, teenindati 7204 kruiisireisijat. Vastavalt Tallinna Sadama analüüsile on pööringu kogukäive tavakülastustest 2,3 korda suurem (kruiisifirma ostud ettevõtetelt, reisijate kulutused linnas) ning 3,6 korda suurem kui võrrelda ainult kruiisifirma oste ettevõtetelt (sadama-, lootsi-, lennujaama- ja veeteedeameti maksud, transport, ekskursioonid, pagasikäitlus, agenteerimistasud, laevavarustamine jms). Tänu edukale tööle käesoleval aastal, on 2012 oodata kuni 20 000 pööringuturisti. Pööringu teostajad olid Eesti Logistikaklastris koostööd tegevad Tallinna Sadam, Tallinna Lennujaam ja CF&S Estonia (tegeles laevade agenteerimise ja reisijate pagasi veoga).

Teiste kandidaatidega saab tutvuda: http://www.logistikauudised.ee/article/2011/11/21/vaata-kes-on-aasta-logistikategu-2011-finalistid

Vaata lisaks