Positiivne trend reisijate arvu kasvu näol jätkus ka septembrikuus

2012. aasta septembrikuus läbis Tallinna Sadama sadamaid 687 893 reisijat, mis on 7,2 % rohkem kui aasta varem. Tallink teenindas 61 %, Viking Line 21 %, Eckerö Line 11 % ja St.Peterline 2 % kõigist Tallinna Sadama septembrikuu reisijatest. Kruiisireisijate osakaal oli septembris 5 %.

2012. aasta 9 kuuga on AS Tallinna Sadam kokku teenindanud 6,84 miljonit reisijat, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 4,8 % rohkem. Põhiosa ehk 81 % reisijatest moodustavad Tallinn-Helsingi liinil laevadega sõitnud inimesed. Tallinn-Stockholm liinil reisis 11 % ehk 742 tuhat reisijat ja Peterburi liinil 138 tuhat ehk 2 % reisijatest. Tallinna ja Saaremaa sadamaid külastanud kruiisituristid moodustasid üheksa kuu kokkuvõttes 6 % reisijatest ehk kokku 438 011 inimest.

Reisijate arv on tänavu kasvanud igal liinil, suurimat tõusu näitab endiselt Tallinn-Helsingi liin. Ilmselgelt toetavad seda kahe naaberriigi vahelised head suhted, aga ka üha rohkem liikumist soodustav kaksiklinna efekt.

Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsioonijuhi Sirle Arro sõnul on nii sadama kui tõenäoliselt kõigi Tallinna turismiettevõtete vaatepunktist positiivne see, et Peterburi liinil on Tallinna külastanud turiste juba poole rohkem kui aasta tagasi. “Just Peterburi suunal näeme tulevikus suurimat võimalust oma reisijatearvu märgatavalt kasvatada,” ütles Arro.

Üheksa kuuga on reisilaevad kokku teinud 4018 külastust.


Lisainfo: Sirle Arro, Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsioonijuht, tel. 6 318 068

Vaata lisaks