Rändnäitus „Soome lahe (l)ainel“ kolis Tallinna Vanasadama A-terminali

9. septembrist novembri lõpuni on kõigil võimalus Tallinna Vanasadama A-terminalis tutvuda Eesti Loodusmuuseumi näitusega „Soome lahe (l)ainel“, mis on pühendatud rahvusvahelisele Soome lahe aastale.   

Näitus annab ülevaate Soome lahe keskkonnaseisundist minevikus ja tänapäeval, selle kultuuriloost ning elukeskkonnast. Väljapanek tutvustab Soome lahe unikaalsust ja haavatavust, sh võõrliike, eutrofeerumist ja meretransporti.

 

Tallinna Sadama turundus-ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul on Soome lahe terve elukeskkonna säilitamine sadama jaoks regiooni jätkusuutliku tegevuse tagamise seisukohalt väga oluline. „Usume, et teadlikkuse tõstmine Soome lahe olukorrast aitab mereseisundi parandamisele kaasa ning loodame, et eksponaatidega tutvumine sadamas kohe mere ääres muudab kogemuse vahetuks ja veelgi meeldejäävamaks,“ lisas Arro. 

 

„A-terminalis eksponeeritud näitus koosneb eesti-, inglise- ja soomekeelsetest postritest, mis käsitlevad Soome lahte erinevatel teemadel, keskkonnaseisundist kultuurilooni. Lisaks on võimalik näha Soome lahe jõesuudmetes elavaid kalu elusuuruste mulaažidena. Soome lahe valgala on väga jõgederikas ja seetõttu on riimveeline elustik siin väga iseloomulik,“ kirjeldas väljapanekut Eesti Loodusmuuseumi esindaja ja näituse kuraator Lennart Lennuk.

 

Näitus valmis Eesti, Soome ja Venemaa keskkonnaorganisatsioonide koostöös ning oli maikuus Eestis avatud lisaks Loodusmuuseumile ka Tartus, Pärnus ja Narvas. Näituse koostamist on toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

2014. aasta on keskkonnavaldkonnas pühendatud Soome lahele, et teha ühiseid jõupingutusi mereseisundi parandamiseks. Soome lahe aasta kohta leiab rohkem infot Soome lahe aasta kodulehelt ja Keskkonnaministeeriumi kodulehelt.

Vaata lisaks