Reidi tee äärt kaunistavad Eesti Kunstiakadeemia tudengite tööd

Tallinna Sadama ja Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna koostööprojekti tulemusena kaunistavad Reidi tee ja Vanasadama lõunaosa vahelist aeda EKA II kursuse tudengite tööd.

Tallinna Sadama infrastruktuuri arendusosakonna juhataja Hele-Mai Metsal sõnul pöördus Tallinna Sadam 2019. aasta suvel, kui Reidi tee promenaad oli ehitusjärgus, Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna poole ettepanekuga kujundada promenaadiäärsed bännerid.  “Meie soov oli leida atraktiivne linnaruumiline lahendus, mis kataks Vanasadama töist sadama-ala ja Reidi tee äärset promenaadi liigendavat ligi 450 meetrist aeda ja pakuks põnevat vaatamist promenaadil jalutajatele. EKAle sai pakkumine tehtud eesmärgiga anda graafilise disaini tudengitele võimalus oma ideid reaalselt ellu viia ja näha neid linnaruumis eksponeerituna. Tore, et EKA selle mõttega ka kohe kaasa tuli.”

Sügissemestri algusest seitsme nädala jooksul uurisid graafilise disaini II kursuse tudengid Reidi tee projekti, külastasid Tallinna Vanasadamat, tutvusid trükkimisprotsessiga, tegelesid bänneri-seeriate kontseptsioonide ja kujundamisega. Tudengite töö tulemusena saab nüüdsest Reidi tee promenaadil näha eriilmelisi kujundatud bännereid, mis tegelevad merenduse, turismi, linnaruumi mõtestamise ja muuga läbi erinevate vaatepunktide.

“Projekt oli huvitav ja vastutusrikas avaliku ruumi ülesanne, mis esitas mitmeid väljakutseid,” leiab graafilise disaini üliõpilane Mirjam Varik. Tudengeid juhendanud graafiline disainer Ranno Ait (WWW stuudio) kommenteeris projekti: “Oli äärmiselt põnev töötada esmapilgul lihtsa ja visuaalikeskse ülesandega, mis tegelikult hõlmas suurt hulka praktilisi nõudmiseid, millest tudengitel oli palju õppida. Kuna üha vähem näeb linnaruumis suurejoonelisi supergraafika projekte, siis seda enam tundus see ülesanne eriline.”

Töid hindasid maastikuarhitektuuri büroo Lootusprojekt, Tallinna linn, Tallinna Sadam, Eesti Kunstiakadeemia esindajad ning väliseksperdina graafiline disainer Agnes Ratas (Stuudio Stuudio). Projektis osales 16 tudengit, keda juhendas graafiline disainer Ranno Ait (WWW Stuudio).

Reidi tee promenaadil saab näha järgmiste tudengite töid: Adam Asztalos, Cristopher Rogotovski, Laura Martens, Mirjam Varik, Eliisabet Kuslap, Sonia Ruus, Birgita Siim, Aaro Veiderpass, Martin Kipper, Pavel Salmin, Alíz Stocker, Marje Kask, Ilja Moltšanov, Kenneth Allik, Agnes Isabelle Veevo.

Vaata lisaks