Reisimine Eestist Soome ja Rootsi alates 28. detsembrist

Seoses Soome ja Rootsi valitsuste reisipiiranguid puudutavate otsustega, kehtivad alates 28. detsembrist Soome ja Rootsi reisimiseks uued nõuded.

Reisides Eestist Soome tuleb alates 28. detsembrist esitada riiki sisenemisel lisaks vaktsineerimistõendile või COVID läbipõdemise tõendile ka negatiivne COVID testi tõend, mis on tehtud vähemalt 48 tundi enne saabumist (aktsepteeritavad nii PCR testid kui ka antigeeni testid). Negatiivse testi tõendi esitamise nõue kehtib kõigile reisijatele alates 16. eluaastast.
Erandiks on Soome kodanikud ja alalised elanikud, kellel on jätkuvalt õigus Soome siseneda ka testita ja sooritada test pärast saabumist oma kodukohas.

Reisides Eestist Rootsi tuleb alates 28. detsembrist esitada riiki sisenemisel negatiivne COVID testi tõend, mis on tehtud vähemalt 48 tundi enne saabumist (aktsepteeritavad nii PCR kui ka antigeeni testid). Negatiivse testi tõendi esitamise nõue kehtib ka vaktsineeritud ja COVID läbipõdemistõendiga reisijatele ja kõigile reisijatele alates 12. eluaastast. Erandiks on Rootsi kodanikud ja alalised elanikud, kellel on jätkuvalt õigus Rootsi siseneda ka testita ja sooritada test pärast saabumist oma kodukohas.

Neil reisijatel, kes teevad edasi-tagasi reise sihtkohas laevalt maale minemata, pole testimise kohustust.

Kehtivaid nõudeid saab kontrollida Soome valitsuse veebilehelt ja Rootsi valitsuse veebilehelt.

Vaata lisaks