Saaremaa kruiisisuvi on avatud

Täna, 26.mail sai alguse Saaremaa kruiisisuvi, mil Saaremaa sadamas peatus kruiisifirma Silversea laev Silver Wind. Laeva pardal oli 185 peamiselt Ameerika Ühendriikidest, Suurbritanniast ja Austraaliast pärit aktiivset loodushuvilist kruiisituristi. Laeva eemine sihtkoht oli Taanis Christianso saar  ning täna õhtul ca kell 19:30 suundub edasi Gotska Sandön saare suunas.  Selle kruiisireisi teeb eriliseks just see, et külastatakse peamiselt saari ja väiksemaid ning  vähemkülastatavaid sihtkohti, mis pakuvad erilisi ja teistsuguseid elamusi.

Saaremaal viisid turismifirma DenEesti poolt korraldatud ekskursioonid reisijaid nii Kuressaarde ja linnusesse kui matkale Saaremaa loodusesse. Toidugurmaanid said spetsiaalse toidutuuri jooksul maitsta saaremaised hõrgutusi. Aktiivsemad ja seiklusjulgemad tutvusid  Saaremaaga jalgrattatuuride käigus.

Järgmine kruiisilaev  Fred Olsen Cruises laev Balmoral külastab Saaremaad 8.juunil. 13.juunil viibivad Eesti suurimal saarel koguni kahe erineva kruiisilaeva reisijad. Kokku on Saaremaale sel hooajal oodata 8 külastust. Kruiisihooaeg lõppeb 15.augustil.

Vaata lisaks