Saaremaa sadamas peatusid kruiisilaevad üheksal korral

Sellel aastal peatusid kruiisilaevad Saaremaa sadamas üheksa korda ning tõid Eesti suurima saarega tutvuma kokku 2974 kruiisituristi. Kruiisihooaeg sai alguse 3. juunil ja lõppes eile, 16. septembril. 

Tallinna Sadama poolt opereeritavat sadamat külastasid kuus erinevat kruiisilaeva, millest suurim oli 231-meetrine Artania, mille pardal saabus 1145 reisijat ning väikseim Serenissima 89 reisijaga.

Saaremaad külastanud kruiisireisijad olid peamiselt pärit Saksamaalt ja Inglismaalt, aga külalisi oli ka mitmetest teistest riikidest nii Euroopast kui kaugemalt.

Kruiisisihtkohana eristub Saaremaa oma puutumata looduse ja rikkaliku ning omapärase kultuuripärandiga pakkudes Läänemerel seilavale kruiisituristile hindamatu võimaluse tutvuda Eestiga hoopis teisest küljest. 

Kevadel 2006 valminud süvasadamas on 2 kaid kuni 200 meetri pikkuste laevade teenindamiseks, lisaks kai sadama abilaevastikule ja ujuvkai väikelaevade teenindamiseks. Kolmeteistkümne tegutsemisaasta jooksul on Saaremaa sadama kaudu külastanud saart ligi 41 tuhat turisti ning Saaremaa sadamasse kokku tehtud 84 kruiisilaevakülastust. 

Vaata lisaks