Saaremaa sadamat külastas seni pikim kruiisilaev

10. juulil külastas Saaremaa sadamat seni kõige pikem Saaremaad ja Saaremaa sadamat külastanud kruiisilaev. Saksa kruiisifirma Phoenix Reiseni poolt opereeritav laev Artania on 231 m pikk ja tõi saarega tutvuma 711 kruiisireisijat. 

Reisiseltskonda kuulusid 13 erineva riigi kodakondsed, kellest põhilise osa moodustasid sakslased. Laev saabus Saaremaale Gdyniast ja liikus edasi Tallinnasse. Saaremaal peatus laev kell 14.00 kuni 21.00. Laeva agenteeris Inflot Worldwide.

 

Koostöös Saaremaa kohalike partneritega pakkus reisikorraldaja DenEesti OÜ saart külastavatele kruiisituristidele saksa keeles toimuvaid ekskursioone, mille käigus külastati Kuressaare linna, aga ka Angla tuulikuid ja Mihkli talumuuseumi. Kulinaariahuvilistel reisijatel õnnestus maitsta kohalikke Saaremaa hõrgutisi nagu suitsukala ja Saaremaal Mustjala Mustard kaubamärgi all valmivaid sinepitooteid. 

Samuti oli turistidel võimalik transfeer-bussidega sõita Kuressaarde, et iseseisvalt   tutvuda linna ja lossiga ning liikuda ringi sadamaümbruses Mustjala vallas. 

 

Järgmine Saaremaad külastav laev „Black Watch “ saabub sadamasse 14. juulil. Kokku on 2013. aastal oodata Saaremaa sadamasse 14 kruiisilaevakülastust.

Vaata lisaks