Saaremaa selle aasta kruiisihooaeg saab alguse laupäeval

Laupäeval, 16. mail külastab Saaremaa sadamat selle hooaja esimene kruiisilaev „Saga Sapphire“. Tegemist on Saga Holidays poolt korraldatava kruiisiga, mis jõuab Saaremaale juba mitmendat korda.

Esmakordselt väisas sama laev saart eelmisel aastal,  varasemalt on Saaremaad külastanud kruiisfirma teised laevad. Saga Holidays kruiisid on mõeldud keskmisest vanemale sihtgrupile –  näiteks kehtib reegel, et kõik reisijad peavad olema vähemalt 50 aastat vanad või veel vanemad. Üldjuhul on reisijate keskmine vanus üle 75 aasta.


Kruiisilaev „Saga Sapphire “ jõuab eelinfo kohaselt Saaremaa sadamasse 16. mail kell 08.00 ja lahkub õhtul kell 18.00.

Laeva pardal on 553 peamiselt briti  kruiisituristi, aga reisijaid on ka näiteks  Iirimaalt ja Austraaliast, kokku kümne  erineva riigi kodakondsed. Kruiisireisijaid teenindab ning laeva opereerib  428 erinevast rahvusest meeskonnaliiget. Saaremaale saabub laev Tallinnast  ja sealt  suundub edasi Riiga.

Järgmine kruiisilaev „Hamburg“  Saksamaalt pärit kruiisireisijatega külastab Saaremaad 23. mail. Saga Sapphire peatub Saaremaa sadamas ka teist korda – 6. augustil.

Kokku on 2015. aastaks Saaremaa sadamasse broneeritud 6 kruiisilaevakülastust nelja  erineva laeva poolt, mis peaksid saarega tutvuma tooma 3500 turisti.

Vaata lisaks