Saaremaal oli rekordiline kruiisisuvi

Tänavune kruiisisuvi oli Saaremaale rekordiline – kruiisilaevad peatusid  Saaremaa sadamas 14 korda ja tõid saarega tutvuma 6456 turisti. See on läbi aegade parim tulemus, mis tõstab Saaremaa Läänemere väiksemate kruiisisihtkohtade  hulgas arvestatavale positsioonile.

2013. aasta hooaja jooksul külastasid Saaremaa sadamat  9 kruiisifirma 9 erinevat laeva. Kolmele kruiisifirmale oli see esmakordne kogemus  näidata oma turistidele ka teistsugust pilku Eestimaale, ülejäänud  firmad on Saaremaad külastanud ka eelnevatel hooaegadel. Kruiisilaevad tõid Saaremaale väga erinevatest rahvustest turiste.  Põhiline osa Saaremaad väisanud reisijatest olid inglased, sakslased, rootslased, soomlased ja ameeriklased.

See aasta tõi Saaremaa sadamale veel rekordeid – Saaremaal peatus 231 m pikkune laev Artania, mis on seni kõige pikem sadamas olnud laev, mis ületas pikkuselt isegi kai enda pikkuse (200 m).

Suuremalt jaolt lahkusid ristluslaevad Saaremaa Sadamast saabumisega samal kuupäeval, kuid üks laevadest peatus siin tunduvalt kauem. Kõige kauem ehk 23 tundi peatus tänavu esimesena Saaremaad külastanud kruiisilaev Deutschland, mis saabus 26. mail kell 13 ja väljus 27. mail kell 12.

Alates Saaremaa sadama avamisest 2006. aastal ehk kaheksa hooaja jooksul on  selles sadamas peatunud 18 erineva kruiisifirma 25 erinevat laeva ja need laevad on  kokku teinud Saaremaa sadamasse 51 külastust. Saarega on toodud tutvuma  25 332 kruiisireisijat.

2014. aastaks on praeguse hetkega broneeritud  11 kruiisilaevakülastust 7 erineva laeva poolt, millest 2 külastavad  Saaremaad esmakordselt.

Vaata lisaks