Saaremaale saabub kruiisilaev inglastega

Kolmapäeval, 25. juulil peatub Saaremaa sadamas kruiisifirma Noble Caledonia laev Island Sky, mis toob Saaremaale sada keskmisest rikkamat kruiisituristi, kellest suurem osa on pärit Suurbritanniast.

Lisaks on laeval reisijaid ka Austraaliast, Uus-Meremaalt, Norrast, Poolast, Soomest ja teistest riikidest. Kruiisilaev saabub Saaremaale Gdanskist, viibib sadamas kl 13.00-17.30 ning suundub edasi Riiga.

Enamus reisijatest ehk 92 viiakse turismifirma Estma poolt kolme bussiga Saaremaa kohalike giidide juhendamisel 3,5 tunnisele ekskursioonile, mis hõlmab endast Kuressaare linna ning Kuressaare lossi külastust. Turistidele jääb ka vaba aega, et iseseisvalt Kuressaare linna vaatamisväärsuste ja kaubandusega tutvuda.

Sadamas võtab turiste vastu pillimees Rein Orn ning ekskursioonilt naastes on turistidel võimalik nautida Saaremaa Ühisgümnaasiumi noorte rahvatantsurühma „Öieti” esinemist Eena Marki juhendamisel.

Tegemist on selle hooaja teise kruiisilaeva külastusega Saaremaale. Esimene toimus 21. juunil, kui Saaremaal peatus kruiisilaev Kristina Katarina, mis tõi saarega tutvuma 356 soomlast. Kolmas külastus toimub 7. septembril, mil Saaremaale on oodata kruiisilaeva Discovery külastust ligi 700 inglasest kruiisituristiga.

2013. aasta kruiisihooajaks on Saaremaa sadamasse broneeritud rekordilised 15 kruiisilaeva külastust kokku üle 7600 kruiisituristiga pardal.

ASi Tallinna Sadam reisi- ja kruiisilaevanduse valdkonna ärisuunajuht Sirle Arro sõnul on sel aastal märgata kruiisifirmade mõningast huvi langust Saaremaa vastu. “Tallinna Sadam on andnud endast parima Saaremaa turundamisel kruiisifirmadele – igal messil ja konverentsil on meil Saaremaa kaasas ning sageli sihtkohana esil rohkem kui Tallinn. Järgmiseks  aastaks broneeritud 15 külastust annab siiski julguse loota Saaremaa kui kruiisisihtkoha populaarsuse tõusule,“ lausus Arro.

„Kuid kruiisifirmadega kokkulepeteni jõudmine ei ole alati lihtne, kuna kruiisiturist on reeglina mugav ja tal on vähe aega. Saaremaa vaatamisväärsused on aga hajali üle saare, Saaremaa külastamine ja saare võlude avastamine nõuab aega ja süvenemist,“ märkis Arro

„Kui me vaatame Läänemere ümber olevaid sadamaid, siis peame tõdema, et Saaremaa süvasadama näol on tegemist erandliku luksusega – mitte üheski Põhjamaa riigis pole ainult kruiisidele spetsialiseerunud sadamat, vaid kõigis on lähtutud ratsionaalsest kaalutlusest ning kui juba sadam on ehitatud, siis võetakse seal vastu nii turiste kui veetakse kaupa. Reisijaveo kõrval kaupade lisandumine võiks olla ka Saaremaa sadama edasise arengu loogiline samm,“ tähendas Arro.

Vaata lisaks