Sadam toetab maastikukrossi tippvõistlust Tallinnas

Tallinna Sadam allkirjastas lepingu Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) võistluskalendrisse kuuluva maastikurattavõistluse Tallinna Sadam GP toetamiseks. Tallinnas, Nõmme Spordikeskuses 9. juulil toimuv kõrgetasemeline maastikurattavõistlus on ühtlasi ainus UCI kalendrisse kuuluv XCO- ehk olümpiakrossi-võistlus Eestis 2011. aastal.

Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) II-kategooria maastikurataste võistlus toob juulikuu teisel nädalavahetusel Eestisse maastikuratta tipptegijad enam kui kümnest riigist. Möödudnud aastal võitis Tallinna Sadam GP mitmekordne maailmameister ja maailmakarikavõitja Christoph Sauser (Šveits).

 

Eesti Jalgratturite Liidu presidendi Jaan Tootsi ning võistluse peakorraldaja Allar Tõnissaarega sponsorlepingu allkirjastanud Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul väärtustab Tallinna Sadam selle rattavõistluse unikaalsust ja tähtsust Eesti rattaspordile. “Tallinna Sadam GP on ainus omataoline rahvusvaheline maastikurattavõistlus Eestis, mis toob meie pealinna tipptasemel ratturid üle Euroopa,” sõnas Kaljurand toetuslepingut allkirjastades.

 

Eesti Jalgratturite Liidu presidendi Jaan Toots ütles, et Tallinna Sadama toel saab taas teoks Eestile oluline spordiprojekt, mis aitab tõsta Eesti maastikurattaspordi taset, suurendada ala atraktiivsust ja kandepinda. “Samuti on oluline, et UCI-kalendrisse kuuluva ja kõrgetasemelise osalejaskonnaga olümpiakrossi võistlus pälvib Euroopa spordimeedia tähelepanu, pakkudes seeläbi Eestile rahvusvahelist meediakajastust ning väljundit,“ lisas Toots.

 

Tallinna Sadam GP peakorraldaja Allar Tõnissaare hinnangul on XCO formaat rattamaaiilmas võrreldav Vormel 1-positsiooniga autospordis. “Olümpiakross ehk XCO on kõige kõrgetasemelisem, kõige keerukam, suurimat tehnilist ettevalmistust vajav ja kõige vaatemängulisem võistlusformaat,” tõi Tõnissaar paralleeli. Tema sõnul on Tallinnas toimuv UCI reitinguvõistlus oluline ka seetõttu, et Eesti ratturid saavad siinsamas Tallinnas koguda väärtuslikke reitingupunkte, mis on vajalikud pääsemiseks Olümpiamängudele ja tiitlivõistlustele. „Koostöös Eesti- ja rahvusvahelise Jalgrattaliiduga on meie eesmärk aasta-aastalt võistluse kategooriat tõsta, eesmärgiga arendada Tallinna Sadam GP baasil välja maastikurattakrossi Euroopa Meistrivõistlused Tallinnas,“ sõnas Tõnissaar.

Tallinna Sadam GP maastikurattavõistlus on Tallinn2011 kultuuripealinn ametliku programmi osa. Koos järgmisel päeval (10. juulil) Elion Estonian Cup rattamaratonidesarja 2011. aasta neljanda osavõistluse – Tallinna Rattamaratoniga, kuuluvad nii Tallinna Sadam GP maastikukross kui paarituhandese osalejaskonnaga maastikurattamaraton Kõrvemaal, Eestis toimuva rahvusvahelise maastikurattanädalavahetuse MTB Estonian Weekend koosseisu.

Vaata lisaks