Sügistorm lõpetas hooaja Vanasadama Jahisadamas. Külastusi ligi 1600.

Tallinna Vanasadama Jahisadama neljas tegutsemishooaeg lõppes Eestimaad tabanud sügistormiga. Olgugi, et jahid on sadamas maru eest kaitstud, annab raju sügisilm märku, et on aeg purjed kokku pakkida. Vanasadama Jahisadamat külastas tänavu 1583 jahti enam kui 21 erinevast lipuriigist. Suurem osa külastajaid tulevad jätkuvalt Soome lahe vastaskaldalt, kuid esindatud olid ka kaugemate riikide, nagu USA, Fiji ja Svaasimaa lipu all seilavad jahid. 

„2010. aastal Tallinna südalinnas avatud Vanasadama Jahisadama neljanda hooaja võib igati edukaks lugeda, kuna külastuste arv aasta-aastalt  kasvab,“ kommenteeris tänavust purjehooaega jahisadama kapten Kalle Kuus. „Eelmise aastaga võrreldes oli külastusi 54 sildumise ehk 3,5% võrra rohkem.“

2010. aastaga võrreldes on Vanasadama Jahisadama külastuste arv kasvanud koguni 37% ning soomlaste kõrval on jahisadam populaarne sildumispaik Saksamaa, Rootsi ja Hollandi lipuga aluste seas. Vanasadama Jahisadamat külastasid möödunud hooaja jooksul ka teiste Skandinaavia maade esindajad Taanist ja Norrast, sarnaselt eelmistele aastatele on sadam populaarne ka naaberriigist Venemaalt saabujate seas.

Sadamakapten Kalle Kuus selgitas, et tavapäraselt kestab Eestis purjetamishooaeg maist oktoobrini ning tippkuuks on igal aastal olnud juuli. Ka tänavu külastas juulis Vanasadamat teistest kuudest suurem arv jahte, nimelt 598. „Lõppenud hooaja tegi aga eriliseks tavalisest soojem ja purjetaja sõbralikum september, mil Vanasadama Jahisadamat külastas 120 jahti, mis on 47 jahi võrra kõrgem tulemus kui eelmisel aastal ning nelja hooaja septembrikuu rekordtulemus,“ sõnas Kuus.

Lõppenud hooajal oli jahisadam kodusadamaks 47 alusele. Kokku on jahisadamas kaikohti 109.

Vanasadama Jahisadamat opereerib AS Tallinna Sadam. Jahisadama ruumid asuvad Admiraliteedi basseini ääres ühes majas Sadama Turuga, samas paikneb ka Tallinna Jahtklubi. Mere ja purjetamisega lähemalt tutvust teha soovijatel on võimalik tellida Vanasadama Jahisadamas teenust pakkuvatelt jahiomanikelt merereise Tallinna lahele ja väikesaartele.

RIIK

KÜLASTUSTE ARV

SOOME

1346

SAKSAMAA

65

ROOTSI

48

HOLLAND

28

INGLISMAA

27

POOLA

16

EESTI

11

VENEMAA

9

USA

8

PRANTSUSMAA

5

NORRA

5

TAANI

3

AUSTRIA

2

SVEITŠ

2

MUUD

8

KOKKU

1 583


2013. aastal Vanasadama Jahisadamat külastanud jahid lipuriikide lõikes:

Lähemalt Vanasadama Jahisadamast >>


Lisainfo: Triin Rum, AS-i Tallinna Sadam turundusspetsialist, tel. 6 318 077, e-mail: [email protected]

Vaata lisaks