Tallinna ja Helsingi sadamad teevad koostööd Muuga-Vuosaari liikluse arendamiseks

Tallinna Sadam ja Helsingi Sadam sõlmisid kolmapäeval koostöömemorandumi regulaarse laevaliikluse arendamiseks Muuga ja Vuosaari sadamate vahel. Memorandumi kohaselt kavandavad sadamad ka võimaliku laevaliini ühisturundust.  

“Teeme Helsingi sadamaga koostööd täiendava kaubaveoliikluse arendamiseks kõrvuti praegu kahe linna reisisadamate kaudu käiva kaubavahetusega,” lausus Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil. “Selleks soovime kaardistada laevaliikluse arendamise prognoositavaid kaubamahtusid ning ka võimalike operaatorite sellealaseid soove ja tehnilisi nõudmisi.”

 

Lisaks ro-ro ja ka konteiner-veeremilaevade (con-ro) liikluse arendamise kaardistamisele hõlmab Tallinna ja Helsingi sadamate koostöömemorandum ka alternatiivse meretee ühist välisturundust ning koostööd võimalike operaatorite otsimisel.

 

Allan Kiili sõnul on täiendaval Muuga-Vuosaari kaubaveol potentsiaali ennekõike selles valguses, et juba järgmisel aastal karmistuvad laevanduses õhkupaisatavate heitmekoguste piirnormid ja see mõjutab kindlasti ka kaubavedu meritsi.

 

“Uuenenud tingimused mõjutavad Soome lahel toimuva laevaliikluse dünaamikat ning lühem meretee Tallinna ja Helsingi vahel on kindlasti laevafirmadele atraktiivne,” lausus Kiil. “Samuti on Muuga ning Helsingist ida poole jäävad Vuosaari sadamad linnasüdames asuvate reisisadamatega võrreldes logistiliselt veofirmadele paremini ligipääsetavad ja seeläbi kaubaveoks hästi sobivad.”

 

Tallinna ja Helsingi sadamate koostöömemorandum sätestab sellealaseid ühiseid tegevusi kuni 2015. aasta 31. detsembrini. Edaspidi on memorandum osapoolte soovil pikendatav ühe aasta kaupa.

 

President Toomas Hendrik Ilvese Soome riigivisiidiga kaasnenud Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärivisiidi raames kolmapäeval sõlmitud koostöömemorandum on osa Euroopa Liidu TEN-T transpordivõrgustiku raames rahastatavast Helsingi ja Tallinna sadamate infrastruktuuri arendusprojektist TWIN-PORT. 

 

TWIN-PORT projekt hõlmab kõrvuti Muuga-Vuosaari laevaliikluse arendamisele veel Tallinna Sadama investeeringuid Vanasadamat linnaga ühendavate ristmike logistika parandamisesse ning Helsingis Läänesadamasse uue terminali ja selle rajamisega seotud infrastruktuuri. Lisaks on TWIN-PORT projekti eesmärgiks leida uuenduslikke laevade sildumisvõimalusi ning automaatseid laevale registreerimise lahendusi.

 

Tallinna Sadam on sarnaselt president Toomas Hendrik Ilvese Soome visiidi ajal korraldatavale ettevõtjate visiidile osalenud paljudes Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldatud välisvisiitide äridelegatsioonides, viimati tänavu märtsis välisminister Urmas Paeti visiidil Usbekistani.

 

Eesti ettevõtjad saadavad president Toomas Hendrik Ilvest tema ametlikul visiidil Soomes kuni kolmapäeva õhtuni. Kaubandus-Tööstuskoda koostas Eesti ettevõtjatest koosneva äridelegatsiooni programmi koos Soome koostööpartneritega.


Lisainfo:
Allan Kiil, AS-i Tallinna Sadam juhatuse liige, e-mail:
[email protected]
Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel. 513 0979, e-mail:
[email protected]

Vaata lisaks