Tallinna külastab suvehooaja esimene kruiisilaev

Kruiisilaeva Discovery sildumisega Vanasadamas algab 28. aprillil Tallinna Sadama tänavusuvine kruiisihooaeg. Tänavune hooaeg toob Tallinnasse ka seni kõige pikema laeva Royal Princessi.

Algaval hooajal külastab Tallinna esmakordselt kaheksa kruiisilaeva, nende hulgas on ka 330 meetri pikkune kruiisilaev Royal Princess, millest saab seni kõige pikem Tallinna külastanud laev. Maikuu keskpaigaks valmib Vanasadamas uus kruiisikai, mis võimaldab teenindada senisest suuremaid kruiisilaevasid. Samuti toimub tänavu järjekordselt viis Hispaania kruiisifirma Pullmantur pööringut, kus Tallinn on Läänemere kruiisireiside alg- ja lõpp-punkt.

Suvehooaja esimene ehk Voyages of Discovery kruiisilaev Discovery 655- reisijaga pardal saabub Tallinna 28. aprillil kell 09.00. Discovery reisijatest on valdav enamus britid, kuid on ka Iirimaa, Ameerika Ühendriikide, Austraalia, Mehhiko, Taani, Prantsusmaa, India ja teiste riikide kodakondseid.

Discovery 14-päevane kruiis algas Hullist Suurbritanniast, seejärel peatuti Rosyth’s Šotimaal, edasi külastas laev Kopenhaagenit, Helsingit ja Peterburi. Tallinnas suunduvad ligi pooled reisijad turismifirma Deneesti poolt korraldatavatele ekskursioonidele vanalinna, kus traditsioonilise vanalinnatuuri kõrval saavad soovijad nautida ka rahvatantsuetendust. Ülejäänud kruiisituristidel on võimalus linnaga omal käel tutvuda. Tallinnast suundub Discovery edasi Stockholmi ja Oslosse ning seejärel kruiisireisi lõppsihtkohta Hulli.

Suvine kruiisihooaeg kestab kuni 26. septembrini, kuid kruiisituriste on Tallinna oodata veel ka oktoobris ja detsembris. Kokku külastavad kruiisilaevad Tallinna sel aastal 300 korda ja toovad vabariigi pealinnaga tutvuma ligikaudu 470 000 turisti.

Vaata lisaks