Tallinna Merepäevad kutsuvad suurele seiklusele purjekast aurikuni!


Tallinna Merepäevad toimuvad 18. – 20. juulil. Tänavused Tallinna Merepäevad kutsuvad põnevale rännakule merendusajaloos purjekatest aurikuteni.

Merepäevade külalisteks on sel suvel uhked purjelaevad Tre Kronor Rootsist ja Libava Lätist ning põnevad aurulaevad Soomest. Üle pikkade aastate paneb Tallinna lahel oma aurukatlad taas tööle Eesti enda ajalooline aurulaev Admiral ning purjed heiskavad seilamiseks Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi laevad Kajsamoor ja Hoppet. Üheskoos soovitakse õnne sel aastal oma 100-ndat juubelit tähistavale aurujäämurdjale Suur Tõll.

Tavapäraselt on Merepäevade kavas sadamatevahelised väikelaevasõidud, hommikused päikesetõusukontserdid Tallinna lahel, Tallinn Race purjeregatt, suur hulk tasuta kontserte armastatud muusikutelt, avatud on kaubandustänav koos suure kala-alaga ning suur ja mõnus lasteala Vanasadamas jpm. Esmakordselt saab tänavu aga osa võtta Merepäevade esimesest Öölaulupeost, jälgida suurt merepäästeõppust, nautida Eesti Nukufilmi poolt pakutavaid filmielamusi päästeparvekinost, külastada Merepäevade meremessi ning palju muud.

Ühe uuendusena toimuvad sel aastal väikelaevade sõidud seekord Vanasadama ja Noblessneri sadama vahel (varasemalt on need olnud Vanasadama ja Lennusadama vahel). Kogu Noblessneri sadama kaipealseid tegevusi aitab sel aastal korraldada tuntud Eesti muusika festival Eesti Pops.

Tallinna Merepäevad toimuvad 18.-20. juulini traditsiooniliselt kolmes Tallinna kesklinna sadamas – Vanasadamas, Lennusadamas ja Noblessneri sadamas.Vaata, millised on tänavuste Tallinna Merepäevade tähtsündmused >>

Uuri lisa Tallinna Merepäevade kodulehelt >>

Vaata lisaks