Tallinna Merepäevad toimuvad 17.-19. juulil


Sel aastal 17.-19 juulini kestvad Tallinna merepäevad juhatab sisse suurejooneline eskaadrisõit, kus enam kui 80 veesõidukit liigub Piritalt Vanasadamasse. Uhket eskaadrit saadavad maismaal mööda Pirita teed Vanasadama poole liikuvad Tour
d’ÖÖ jalgratturid. Eskaadrisõit lõpeb Vanasadamas merepäevade avakontserdiga, kus löövad kaasa Jassi Zahharov, Maria Listra, Oliver Kuusik ja Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester Martin Sildosi juhatusel.

18. juulil toimub Vanasadama kruiisialal tänavu esimest korda ajaloos Tallinna Merepäevade pärimusmuusikapidu, mille raames tulevad lavale nii Eesti kui välismaa pärimusmuusika edendajad. Staaridest ühest põnevaimaks võib lugeda Ghanast pärit trummi- ja tantsutruppi „Ghana star dance company“ . Vanasadama ala pakub ideaalset võimalust tulla festivalile üritust nautima oma piknikutekiga- ja korviga.

Lisaks on Merepäevadel Vanasadamas kohal ning külalistele uudistamiseks avatud uhked purjelaevad Tre Kronor Rootsist ja Gerda Soomest.

Ka tänavustel Merepäevadel saavad inimesed nautida väikelaevasõite Lennusadama ja Vanasadama vahel. Läbi aegade on just laevasõidud olnud Merepäevade kõige populaarsem tegevus, keskmiselt sõidutatakse kolme päeva jooksul kahe sadama vahel enam kui 15 000 inimest.

Juba traditsiooniliselt pakub Vanasadam Merepäevade ajal atraktsioone lastele. Avatud on Merekaru lasteala, kuhu tulevad mustkunstnikud, batuudimaailm ja pannkoogikohvik. 

Vanasadam on kodusadamaks ka Merepäevade võimsale lõppkontserdile, mis toimub 19. juulil kell 20.00. Esinevad Kõrsikud, Söörömöö, Politsei- ja Piirivalveorkester.

Tallinna Sadam on Tallinna Merepäevadega seotud olnud juba alates 2008 aastast, mil Merepäevad tänapäevasel kujul esmakordselt toimusid. Selle aja jooksul on Tallinna Sadamal õnnestunud suurima mere-ja perepeo käigus sadama ala rahvale avada ning meelitada siia igal aastal Merepäevade nädalavahetusel ligi 150 000 inimest. 


Tallinna Merepäevade kogu programmiga on võimalik tutvuda kodulehel www.tallinnamerepaevad.ee/uus/et/programm

Vaata lisaks