Tallinna Sadam avas D-terminali parkimismaja

Tallinna Sadam avas Vanasadamas D-terminali vahetus läheduses ühe maa-aluse ja nelja maapealse korrusega parkimismaja. Parkimismajast  pääseb otse D-terminali ja sealt mugavalt laevale ning vastupidi. Parkla on avatud nii reisijatele aga ka teisetele, kel soov peatuda näiteks piirkonna hotellides või vaja  külastada naabruses asuvaid ettevõtteid. Avamise nädalal on parkimine kõikidele soovijatele tasuta.

Tallinna Sadama kinnisvara ärisuunajuhi Piret Ütsi sõnul on Tallinna Sadama eesmärk luua Vanasadama alast atraktiivne linnakeskkond. „Parkimismaja valmimine aitab parandada  meie reisijate kasutajakogemust ning  vähendada  sadama-alal olevaid parkimisalasid.  Nüüd saame liikuda edasi  D-terminali esise muutmisega linnaruumi osaks ning teha sellest atraktiivne avalik ruum nii linnaelanikele kui Eestit külastavatele turistidele.“

D-terminali parkimismaja:

  • 6 parkimistasandit
  • 385 parkimiskohta
  • 20 elektriautode laadimiskohta, sh 2 kiirlaadijat
  • võimalus lisada täiendavalt 20 elektriautode laadimiskohta

 

Parkimismaja on avatud klientidele alates 15.veebruarist ja seda hakkab opereerima Europark Estonia OÜ.

Parkimismaja arhitektuurse lahenduse autoriks on arhitektuuribüroo R-Konsult OÜ.  Hoone projekteerimise ja ehituse  peatöövõtja oli AS Merko Ehitus Eesti.

D-terminali parkimismaja rajati projekti TWIN-PORT 2 raames ja seda toetab Euroopa Liit Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) meetme kaudu.

Täpsem info parkimishindade kohta.

Fotod parkimismajast. Autor Raul Mee.

Vaata lisaks