Tallinna Sadam esitab pakkumise parvlaevaühenduse opereerimiseks

Tallinna Sadama nõukogu andis ettevõtte juhatusele volituse pakkumise esitamiseks Kuivastu-Virtsu ja Rohuküla-Heltermaa liinide operaatori riigihankel; hanke võidu korral soetab Tallinna Sadam liinidel reisijate teenindamiseks neli uut parvlaeva. 

“Tallinna Sadamal on mandri ja saarte vahelise parvlaevaliikluse opereerimiseks vajaliku nelja laeva tarnimiseks tänaseks sõlmitud eelkokkulepped mitme erineva laevaehitajaga,” ütles Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer. “Laevaehitajatega sõlmitud eelkokkulepetele tuginedes osaleb Tallinna Sadam majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt korraldataval hankel parvlaevaliikluse operaatori leidmiseks.”

 

Holsmeri sõnul on Tallinna Sadam valmis tagama hanke võidu korral kvaliteetse ja mugava parvlaevaühenduse mandri ning Saaremaa ja Hiiumaa vahel.

 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi läbirääkimistega riigihankel Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinidel vedaja leidmiseks on pakkumiste esitamise tähtaeg 1. oktoober. Otsuse, kes hakkab aastatel 2016-2025 opereerima, teeb majandus- ja taristuminister.

 


Lisainfo: Remo Holsmer, AS-i Tallinna Sadam nõukogu esimees, tel. 503 3673; [email protected]

Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel. 6 318 068, e-mail: [email protected]

Vaata lisaks