Tallinna Sadam investeerib Megastari teenindamiseks ligi 8 miljonit eurot

Tallinki uus keskkonnasõbralik laev Megastar alustab juba sellel pühapäeval liiniliiklust Tallinn-Helsingi liinil ja toob korraga Vanasadamasse rohkem reisijaid ja sõidukeid. 

Uus ja suurem laev vajab ka kaasaegsemat sadamainfrastruktuuri.  Tallinna Sadam on Megastari teenindamiseks ehitamas  uut reisijate koridori  ja  uusi kahekordsed tuubuseid ehk ühendussildasid. 

 

Sõidukite kiiremaks teenindamiseks on tänaseks päevaks juba valminud uus kahekordne kaldaramp, mis võimaldab korraga laadida laevale sõidukeid läbi kahe korruse.

 

Suurema kaasneva sõidukite liiklusega on sadamal vajadus muuta sujuvamaks  liiklust ning kiirendada sõidukite check-in protseduure.  Sellel otstarbel on aasta lõpuks arendamisel uus sõidukite sadama-alale sisenemise ning liiklusvoogude juhtimissüsteem  ehk Tark Sadam. 

 

Megastari teenindamisega seoses saab Tallinna Vanasadamast esimene sadam Eestis, kus hakkab toimuma LNG kütusega sõitva laeva kütusega varustamine.

 

Kokku investeerib Tallinna Sadam Megastari teenindamiseks  7,9 miljonit eurot. Investeeringud kaasrahastatakse osaliselt  Euroopa Liidu poolt Twin Port projektide raames. 

 

2018. aastaks näeb Tallinna Sadam vajadust laiendada D-terminali ning ehitada sinna juurde ka parkimismaja. 

Vaata lisaks