Tallinna Sadam ja Marylandi Sadamaadministratsioon Ameerikas sõlmisid koostöömemorandumi

Tallinna Sadam ja Marylandi Sadamaadministratsioon Ameerikas sõlmisid koostöömemorandumi ärisuhete edendamiseks logistika valdkonnas.

Allkirjastatud memorandum sätestab koostöösoovid võimalike ühiste tegevuste organiseerimiseks ja kogemuste ning kontaktide vahetamiseks turunduse, infovahetuse ning arendustegevuse valdkondades eesmärgiga arendada kahe sadama vahelist kaubavahetust ning transpordi- ja logistikaäri laiemalt, teatas Tallinna Sadam.

Koostöökokkulepe sõlmiti kolmapäeval Baltimore sadamas Marylandi Sadamaadministratsiooni asedirektori Kathleen Broadwateri ja AS Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljurandi poolt Harju Maavalitsuse eestvedamisel toimuva Ameerika Ühendriikide visiidi raames.

Koostöö tihendamise üheks konkreetseks võimaluseks on olemasolev laevaliin, mis kord kuus ühendab Tallinna Sadama Paldiski lõunasadamat ja Baltimore Sadamat. Tegemist on 2010.aasta septembrikuus avatud Spliethoff gruppi kuuluva Balticarrier laevaliiniga, mis suundub USA idaranniku sadamatest Baltimore’s Marylandis ja Jacksonville’s Floridas otse Läänemerele, külastades lisaks Paldiski lõunasadamale ka veel Hamina ja Peterburi sadamaid ning pakkudes veeremi, konteinerite ja projektkaupade mereveoteenust.

Koostöös Tallinna Sadama, Eesti Raudtee ja kohalike logistikaettevõtetega pikeneb transpordikoridor läbi Eesti edasi Venemaale, Kasahstani ja teistesse Kesk-Aasia riikidesse. Otse laevaliin annab kaubasaatjatele eelise nii veokulude kui -aja osas oma kaupade veol USA-st Venemaa ja Kesk-Aasia turgudele.

AS Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljurandi sõnul on strateegilise partnerluse arendamine logistika valdkonnas Tallinna Sadamale väga oluline. „Tallinna Sadama eesmärk suhete arendamisel Ameerika Ühendriikides on muuhulgas pakkuda Ameerika logistikafirmadele Eesti geograafilist asukohta kaubateede sõlmpunktis, aga ka sadama tööstusparkide alasid eelkõige Venemaa ja Kesk-Aasia suunas liikuvate kaupade jaotuskeskuse rajamiseks, “ lisas Ain Kaljurand.

Marylandi Sadamaadministratsiooni asedirektor Kathleen Broadwater näeb koostöös Tallinna Sadamaga võimalusi uute kaubavoogude saamisel ning parimate praktikate jagamises. „ Tallinna Sadam on Eesti suurim sadam ja nende tegevusvaldkonnad hõlmavad samu valdkondi, mis on olulised ka meile – konteinerid, ro-ro ja kruiisindus,“ kommenteeris kokkuleppe sõlmimist Kathleen Broadwater.

5.-9. novembrini toimub Harju maavanema Ülle Rajasalu juhtimisel ning Marylandi kuberner Martin O`Malley kutsel Harju maavalitsuse ning ettevõtjate visiit Marylandi osariiki Ameerika Ühendriikides. Visiidi eesmärgiks on aidata kaasa teadus-ja haridusalasele ning ettevõtete vahelisele koostööle, eeskätt tehnoloogiaparkide ning sadamate osas. Visiiti on aidanud ette valmistada Marylandi administratsioon ja Eesti Saatkond Ameerikas.

Vaata lisaks