Tallinna Sadam ja Tallinna linn planeerivad liikluskorralduse muudatusi Vanasadama piirkonnas

19. jaanuaril Tallinna Sadamas toimunud ümarlauakohtumisel arutati sadama ja linna koostöövõimalusi sadamaala arendamisel, liikluskorralduse ja üldise turvalisuse parandamisel ning taksoteenuste pakkumise korrastamisel Vanasadama piirkonnas. Ümarlauakohtumisel osalesid lisaks Tallinna Sadamale esindajatele Tallinna abilinnapea Taavi Aas, Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd ning erinevate linnaametite esindajad.

ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on Tallinna Sadam juba praeguseks teinud Vanasadamas mitmeid muudatusi liikluskorralduse sujuvamaks muutmisel ning plaanib seda teha sadamale kuuluval territooriumil ka sel aastal. Suuremad muudatused liiklusskeemides hõlmavad aga juba linna teid ning selles osas on Kaljuranna sõnul kindlasti vajalik konstruktiivne dialoog linnaga, et koos leida parimad lahendused. „Sadamast linna tuleval liiklusel on tegelikult marginaalne osakaal sadamat ümbritsevate teede liikluskoormusele kuid probleeme tekib lühiajaliselt, kui laevast tuleb korraga maha hulk sõidukeid,“ märkis Kaljurand. „Et neid hetki liiklejatele sujuvamaks muuta, tuleb teha juba suuremaid muudatusi liikluskorralduses, mis ei piirdu ainult sadamale kuuluva maa-alaga,“ lisas ta.

 

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on Tallinna peamise merevärava arendused, seal hulgas sujuva liikluse tagamine, linnale äärmiselt olulised ning Tallinna Sadama algatus sadama-ala arendusi kompleksselt ühise laua taga arutada oli väga teretulnud. „Tallinna soov on tuua linn lähemale merele ning Vanasadama ala on selles osas kindlasti üks linna prioriteete,“ ütles Aas. „Loodetavasti saavad ümarlaual väljakäidud ideed ja plaanid võimalikult kiiresti teoks, et liiklus sadamas tipptundidel muutuks senisest ladusamaks ning sadama-alast tervikuna saaks tulevikus mitte ainult värav reisijate jaoks vaid ka meeldiv paik linnaelanikele ja linna külalistele, kus on mõnus ka lihtsalt niisama aega veeta,“ ütles ta.

 

Kohtumise osapooled leppisid kokku, et sarnased ümarlauakohtumised hakkavad edaspidi toimuma regulaarselt. Järgmine sadama ja linna ümarlaud saab teoks mais.

 

Vaata lisaks