Tallinna Sadam kuulutab välja konkursi UUE MASKOTI kavandi leidmiseks!

Taustainfo:

Praegune Tallinna Sadama maskott pollar Tere* tuli kasutusele aastaid tagasi ning on selle tõttu juba pisut vana ja väsinud. Vahepeal on muutunud Tallinna Sadama kogu visuaalne identiteet. Soovime, et sadama maskott identiteedi osana peegeldaks samuti sadama uut visuaalset pilti ning Tallinna Sadama heade sõnumite kontseptsiooni.

*Pollar on terasest või malmist vigur kail, mille külge kinnitatakse laeva kinnitusotsad, et sildunud laev kai ääres püsiks. Maskott sai nimeks Tere, kuna pollarid piltlikult tervitavad laevu ning laevalt saabujaid.

Eesmärk:

Konkursi eesmärk on leida Tallinna Sadamale uus maskott, kes oleks laste ja mere sõber ning sobilik kaaslane Tallinna Sadamaga seotud üritustel (erinevad kultuuri- ja spordisündmused, mainekujundusüritused, reisijate tervitamine Vanasadama alal) jms.

Tingimused:

 1. Maskott võiks olla Tallinna Sadama heade sõnumite edasikandjaks ning Tallinna Sadama positiivse kuvandi kinnitajaks.
 2. Maskotti nähes võiks inimestel koheselt tekkida seos AS’iga Tallinna Sadam või vähemalt üldiselt sadama või merega. Soovitavalt peaks maskotile olema võimalus paigaldada sadama logo. (Tallinna Sadama tunnusgraafika ja firmastiiliga on võimalik tutvuda siin: www.ts.ee/firmagraafika)
 3. Uus maskott peaks olema kandjasõbralik, mugav ning võimalikult lihtsalt kasutatav.
 4. Tehnika ning materjali valik on vaba, tuleks lähtuda kontseptsioonist, mis Teie ideega kõige paremini haakub.
 5. Autoriõigus maskoti kavandile loetakse loovutatuks konkursi auhinna saamisel.
 6. Esitatud tööde arv ühele osalejale või osalejate grupi kohta ei ole piiratud.
 7. Konkursile on oodatud osalema kõik vahvate ideedega inimesed sõltumata vanusest või ametist (soovime anda võimaluse lasteaia rühmadele, kooliõpilastele, üliõpilastele, aga ka agentuuridele ning kõikidele teistele, kel tekib hea idee).
 8. Arvesse lähevad kõik tööd, mis vastavad konkursi tingimustele ning on esitatud konkursi tähtajaks.

Nõuded töö vormistamiseks:

 1. Konkursi töö tuleb esitada kavandina:
  lisada joonistus, foto või muu visuaalne kujutis maskotist (võib joonistada käsitsi või kasutada erinevate arvutiprogrammide või muu tehnoloogia abi);
 2. lisada teie maskoti kavandi kirjeldus;
 3. soovi korral lisada legend/maskoti tekkelugu;
 4. soovi korral lisada materjali kirjeldus;
 5. soovi korral lisada ettepanekud maskoti tootmiseks.

Konkursi tähtaeg ja tööde esitamine:

Konkursile võib esitada töid elektrooniliselt või paberkandjal. Tööd palume esitada hiljemalt 31. jaanuariks 2014 e-posti aadressile [email protected] või tavalise postiga, aadressile AS Tallinna Sadam, Sadama 25, Tallinn 15051, Turundusosakond.
Tööde juurde palume märkida saatja ning autorite kontaktandmed.

Konkursi võitja valimine ja auhinnafond:

 1. Konkursile laekunud töid hindab ASi Tallinna Sadam poolt moodustatud komisjon, lisaks toimub rahvalemmiku valimine Tallinna Sadama Facebooki lehel.
  Konkursile laekunud tööd laetakse 03.02.2014 üles Tallinna Sadama Facebooki lehele www.facebook.com/portoftallinn, kus antakse kuni 17.02.2014 rahvale võimalus oma lemmiku poolt hääletada, vajutades „Meeldib“ nuppu. Konkursi võitja valitakse välja 28. veebruaril 2014 võttes arvesse nii rahva kui Tallinna Sadama komisjoni arvamust.
 2. Konkursi auhinnafond: Konkursi võitjat premeeritakse 300 euro, au ning kuulsusega 🙂 Rahvalemmikule antakse eriauhind.

Küsimused ja lisainfo: tel. 631 8077 või [email protected].


Tallinna Sadama senine maskott,  pollar nimega “Tere”:

Zoom

Zoom

Zoom

Zoom

Lae alla maskoti konkursi info pdf-ina:

Vaata lisaks