Reedel, 4. aprillil, lõppes kaks aastat väldanud Disainibuldooseri projekt, milles koos kümne Eesti ettevõttega osales ka Tallinna Sadam. Disainibuldooser oli pilootprojekt, mis oli ellu kutsutud Eesti Disainikeskuse, MKM-i ning EASi poolt, eesmärgiga tõsta Eesti ettevõtete võimekust ja ekspordipotentsiaali disaini parema kasutamise kaudu.
2012. aastal ellu kutsutud Disainibuldooseri pilootprojekti idee oli anda ettevõtetele hea võimalus õppida, kuidas edukalt rakendada disainmõtlemise tööriistu, mis toovad ärisse tarbija vajaduste- ja kogemusepõhise innovatsiooni, ning viia ellu arendustegevust professionaalse disainijuhi käe all.
Tallinna Sadama eesmärk antud projektis kaasa löömisel tulenes ühelt poolt soovist inimkesksema lähenemise kasutamiseks oma arendus- ja turundustegevuses, et jõuda inimeste vajadustest lähtuvate toodete ja teenuste pakkumiseni, mis pikaajaliselt kasvatavad ettevõtte äri ning konkurentsivõimet nii kodu- kui ka välisturgudel. Teiseks annavad disainmõtlemise tööriistad uut sisendit selleks, et suhelda efektiivsemalt oma klientide ja partneritega.
Selle projekti kaudu püüdsime tuua inimkesksust oma äri tegemise viisi ja viia sadamategevuse olulisust inimesteni.
Üheks kõnealuseks konkreetsemaksfookuseks on olnud Vanasadam ja selle arengud. Ehk siis parema elamuse loomine sadamakasutajale. Olgu need siis meie reisijad, kelle klienditeekond disainida kõikides sadamaga kokkupuutepunktides või ka linnakodanik, kes satub sadamasse.
Vanasadam on Eesti ja meie pealinna esindusvärav.Sadamal on oluline roll mereäärsele alale väärtuse loomises ja sadama piirkondade arendamises ning huvide ühtlustamises.
Visioon, et Tallinna Sadam peaks olema Eesti esindusvärav, on saanud mõistetavamaks eri huvigruppide seas. Kasutajakogemus ja kasutajamugavus on saanud terminiteks, millest erinevate Tallinna Sadama arendusprojektide puhul üha enam lähtutakse.
Disainibuldooseri raames hankisid kaks aastat teadmisi ja arendasid end kümme ettevõtet – Tallinna Sadam, Baltika, Datel, Sorainen, Elvior, Alpaka, Meiren, Proekspert, Wendre, Regio. Disainikeskus pani ettevõtted paari kümne disainijuhiga – Jukka Haltunen, Jannus Jaska, Monica Järg, Markko Karu, Margus J. Klaar, Ionel Lehari, Martin Pärn, Janno Siimar, Joel Volkov – ,kes ettevõtetes arendustegevust juhtisid. Projekti eesmärgiks oli läbi disaini teadliku kasutamise luua väärtust inimesele, keskkonnale ja ettevõttele. Kogu programmi juhtivkoolitaja oli Richard Eisermann Suurbritanniast.
Vaata õige pea valmiva Disainibuldooseri filmi treilerit: