Tallinna Sadam maksab 35,24 miljonit eurot dividende

AS-i Tallinna Sadam aktsionärid kinnitasid teisipäeval peetud üldkoosolekul ettevõtte mulluse majandusaasta aruande ja dividendi 13,4 senti aktsia kohta ehk kokku summas 35,242 miljonit eurot. Samuti kinnitasid aktsionärid Tallinna Sadama viieliikmelise nõukogu liikmete nimetamiskomitee.

Tallinna Sadama aktsionäride üldkoosolekul osales 81,72% ettevõtte 263 miljonist häälest, teatas ettevõte teisipäeval Nasdaq Tallinna börsile.

 

Üldkoosoleku otsusel kinnitati ühehäälselt 2018. aasta majandusaasta puhaskasum summas 24 423 303 eurot ja eelmiste perioodide jaotamata kasum 42 100 654 eurot. Aktsionäride üldkoosoleku otsusel makstakse aktsionäridele dividendi 0,134 eurot aktsia kohta, kokku summas 35 242 000 eurot.

 

„Eelmine aasta oli Tallinna Sadamale edukas. Kasvatasime nii käivet kui ka kasumit, mida mõjutasid muu hulgas rekordiline kruiisihooaeg, reisijate arvu suurenemine, Botnica suure lepingu leidmine Kanada vetes, vedellasti mahtude kasv ning ka Targa Sadama lahenduse käivitamine,“ ütles aktsionäride ees Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.

 

2018. aastal läbis Tallinna Sadamat 10,6 miljonit reisijat ja 20,6 miljonit tonni kaupa ning ettevõtte müügitulu oli 130,6 miljonit eurot ja puhaskasum 24,4 miljonit eurot.

 

„Arvestame ettevõttele uute võimaluste leidmisel lähiaastatel kogu merendus- ja logistikavaldkonna trendidega nagu suuremate laevade teenindamise võimekus, digitaliseerimine ja uute tehnoloogiate kiire kasutuselevõtmine,“ kirjeldas Kalm aktsionäridele ettevõtte tulevikuplaane ning tõi näidetena täisautomaatsed terminalid, mehitamata laevad, rohelise sadama. „Lähiaastatel keskendub Tallinna Sadam ka juba töös olevale D-terminali laiendamisele, parvlaevaäri arendamisele ning Tallinna linna sadamaala väärindamisele ja arendamisele.“

 

Dividendiõiguslike aktsionäride nimekiri fikseeritakse 28. mail Nasdaq Tallinna börsi arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga ning dividendid makstakse aktsionäridele kahe maksena välja 4. juunil. Dividendide kogusummast 35 miljonile eurole rakendub madalam dividendi tulumaks 14% ning ülejäänule dividendi tulumaks 20%.

 

Eraisikutest aktsionäridele makstavatelt dividendidelt peetakse vastavalt tulumaksuseadusele kinni 7% tulumaksu.

 

Tallinna Sadama aktsionäride üldkoosolek valis ka ettevõtte nõukogu liikmete viieliikmelise nimetamiskomitee järgmises koosseisus: valitsuse moodustatud nimetamiskomitee esimees Erkki Raasuke, rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ando Leppiman, AS-i SEB Varahaldus juhatuse liige Sven Kunsing ning Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga transpordi osakonna projektijuht Elena Kiseleva.

 

AS-i Tallinna Sadam aktsionärid kinnitasid ka ettevõtte nõukogu töökorra uues redaktsioonis.

 

AS-i Tallinna Sadam aktsiate esmasel avalikul emissioonil (IPO) 2018. aasta 25. maist 6. juunini pakuti müügiks kokku 86 704 968 AS-i Tallinna Sadam lihtaktsiat. Pakkumisest võttis osa 13 723 Eesti jaeinvestorit ja 102 kutselist investorit; nõudlus aktsiate järgi ületas pakkumise enam kui kolmekordselt. Pakkumise kogumahuks kujunes ligikaudu 147,4 miljonit eurot. 13. juunil 2018 Nasdaq Tallinna börsil debüüdi teinud aktsia lõplikuks hinnaks kinnitati 1,70 eurot.

 

 

Tallinna Sadamale kuulub üks Läänemere suurimaid kauba- ja reisisadamate komplekse, mida läbis 2018. a 10,6 miljonit reisijat ja 20,6 miljonit tonni kaupa. Lisaks reisijate ja kaubavedude teenindamisele tegutseb ettevõte laevanduse ärivaldkonnas läbi oma tütarettevõtete – OÜ TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel ning OÜ TS Shipping osutab multifunktsionaalse jäämurdjaga Botnica jäämurde ja konstruktsioonilaeva teenust Eestis ja offshore projektides. Tallinna Sadama gruppi kuulub ka jäätmekäitlusega tegelev sidusettevõte AS Green Marine. Kontserni 2018. a müügitulu oli 130,6 miljonit eurot, korrigeeritud EBITDA 74,4 miljonit eurot ning puhaskasum 24,4 miljonit eurot.

 

Lisainfo:

Marju Zirel

Investorsuhete juht

AS Tallinna Sadam

[email protected]

Vaata lisaks