Tallinna Sadam on mainekaim riigile kuuluv ettevõte

Täna avaldatud TNS Emori Eesti suurettevõtete tuntuse ja maine uuringus on Tallinna Sadam riigiettevõtetest esikohal, olles ühtlasi ainsa riigile kuuluva ettevõttena maineedetabelis esikümnes – kuues.

“Kindlasti on ootused meie kui riigile kuuluva ettevõtte suhtes väga kõrged ning kuues koht sedavõrd tihedas konkurentsis eraettevõtetega annab tunnistust, et Tallinna Sadam on Eesti inimeste seas väga kõrgelt hinnatud,” ütles Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.

Üldises maineindeksi pingereas annavad Tallinna Sadama 7,57 punkti kuuenda kohta. Sellega edastab Tallinna Sadam TNS Emori maineindeksis pingereas nii laevandusvaldkonnas tegutsevaid era- kui ka suurtest riigile kuuluvatest firmadest võrdlusettevõtteid.

Täielikult või osaliselt riigi- või munitsipaalomandis ettevõtteid mahtus valimisse kokku kümme ning nende maineindeksi keskmine punktisumma oli 6,80. Energeetika, tööstuse, transpordi ja ehituse valdkonna pingerea 16 ettevõtte keskmine punktisumma 6,76.

Tallinna Sadama eesmärk strateegilise infrastruktuuriettevõttena on ühelt poolt Eesti kui mereriigi konkurentsivõime arendamine ning teisalt panustamine Eesti riigi arengusse eelarvesse makstavate dividendide ja kogukondade arengusse panustamise näol. “Oleme suutnud neid eesmärke ka Eesti inimestele teadvustada, selle tunnistuseks on alates 2009. aastast maineindeksi pingereas kajastuv Tallinna Sadamale antud hinnangute positiivne trend,” märkis Arro.

TNS Emori maineindeksi esikümnes paiknevad Tallinna Sadama ees Swedbank, Rakvere Lihakombinaat, EMT, Saku Õlletehas ja Tallegg. Esikümnesse kuuluvad veel Statoil, SEB Pank, A. Le Coq ja Tallinna Kaubamaja.

TNS Emor viis suurettevõtete tuntuse ja maine uuringu läbi 10.04-01.05, selle käigus küsitleti 988 Eesti elanikku vanuses 15-74 aastat. Uuringusse lülitati eelmise aasta (2012. a) uuringu põhjal tuntumad ettevõtted Äripäeva Käibe TOP 500 esimese saja ettevõtte hulgast, kokku 83 suurettevõtet.


Lisainfo: Sirle Arro, Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, [email protected], tel. 6 318 068

Vaata lisaks