Tallinna Sadam on valmis tagama parvlaevaühenduse saarte ja mandri vahel

Tulenevalt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi otsusest kuulutada Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinide avaliku liiniveo opereerimise riigihanke võitjaks Tallinna Sadam on ettevõte valmis pakkuma mandri ja saarte vahel mugavat ja tänapäevastele standarditele vastavat teenust alates 2016. aasta sügisest. 

“Tallinna Sadam on valmis opereerima saarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust 1. oktoobrist 2016 nelja uue parvlaevaga,” lausus Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer. "Meie eesmärk on viia parvlaevaühenduse kvaliteet uuele tasemele."  

 

Holsmeri sõnul kinnitab ministeeriumi otsus Tallinna Sadama põhjalikku eeltööd parvlaevakonkursil. “Lähenesime parvlaevaliikluse korraldamisele ärilise projektina ning otsisime lahendust, kus oleks täidetud nii Tallinna Sadama majanduslikud eesmärgid kui ka riigi poolne ootus pakkuda konkurentsi senisele operaatorile,” märkis ta.

 

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul vastab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga sõlmitav leping ettevõtte majanduslikele eesmärkidele ning tagatud on Tallinna Sadamale tavapärane investeeringu tootlus.

 

“Tallinna Sadama jaoks on tegu lisanduva, uue ärisuunaga,” lausus Ain Kaljurand. “Kogu ettevõte panustab parvlaevaliikluse edukasse korraldamisse ja selleks vajalike ettevalmistuste tegemisesse.”

 

Parvlaevaliikluse opereerimiseks vajaliku nelja laeva ehitus- ja ostulepingud sõlmitakse käesoleva ja järgneva nädala jooksul. Lepingud on kavas sõlmida kahe laevatehasega, mõlemas neist ehitatakse kaks parvlaeva.

 

Vastavalt parvlaevaliinide avaliku liiniveo opereerimise riigihankele mahutab iga laev vähemalt 150 sõiduautot või kümme autorongi. Päästevahenditega varustatud sõitjakohti on reisiparvlaeval vähemalt 600 sõitjale.

 


Lisainfo: Remo Holsmer, AS-i Tallinna Sadam nõukogu esimees, tel. 503 3673; [email protected]

Ain Kaljurand, AS-i Tallinna Sadam juhatuse esimees, tel. 6 318 002, [email protected]

Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja,  tel. 6 318 068, e-mail: [email protected]

Vaata lisaks