Tallinna Sadam pälvis Digitaalehituse klastri auhinnad “Aasta tegu“ ja „Aasta organisatsioon“

Digitaalehituse klaster tunnustas 2020. aasta auhindade galal ehitussektori esindajaid möödunud aasta saavutuste eest. Tallinna Sadam võitis kolmest auhinnast kaks: “Aasta tegu” ja “Aasta organisatsioon”. 

Digitaalehituse klastri juhatuse esimees Madis Avi: „Digitaalehituse klastri eesmärk on arendada ehitusvaldkonda nii, et see muutuks kaasaegsemaks, kasutusele tuleksid digitaalsed töövahendid ning ehitusvaldkonnas juurduks läbipaistvusel ja aususel põhinev töökultuur. Klastri auhindadega tunnustasime neid ehitussektori ettevõtteid ning isikuid, kes nimetatud eesmärkide elluviimiseks on valdkonnas oma panuse andnud.“

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on Tallinna Sadamal rõõm vastu võtta lausa kaks kategooria võitu – “Aasta tegu” ja “Aasta organisatsioon”. “Digitaalehituse klastri tunnustus on märk sadama uuendusmeelsusest,” kommenteeris Kalm.

AASTA ORGANISATSIOONI tiitel läks Tallinna Sadamale. Žürii sõnul on sadam läbi oma projektide suunanud ehitussektori arengut väga suurel määral. Tallinna Sadam on alati valmis oma ideid praktikas katsetama ja seeläbi liiguvad nad jõudsalt õiges suunas. Suure organisatsiooni ja suurte objektide tõttu on nende tegevuse mõju märkimisväärne, laienedes paljudele koostööpartneritele.

AS Tallinna Sadama nominatsiooni tutvustav video.

​​​​​AASTA TEGU tiitliga pärjati D-Terminali renoveerimisprojekt, mille ehitust juhtisid AS Nordecon ja AS Tallinna Sadam.  Tegemist oli suurepärase koostööprojektiga, mille raames arendas Tallinna Sadam välja oma BIM nõuded. Projekti käigus kasutati rohkelt erinevaid digilahendusi ning kehtestatud nõuded muutsid nii töö korraldust kui ka kultuuri projekteerijate, ehitajate ja tellija vahel. Mõju sektorile on olnud laiapõhjaline ja märkimisväärne, sest on puudutanud väga paljusid ettevõtteid, alates Tallinna Sadamast kuni ehitusplatsi töövõtjateni välja. Samuti on Tallinna Sadama BIM nõuded avanud aktiivse arengu just mudelite kasutamiseks halduse faasis.

D-Terminali nominatsiooni tutvustav video.

AASTA PANUSTAJA tiitli pälvis Jaan Saar – Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digitaalehituse valdkonna juht. Nomineeritud oli ka Tallinna Sadama arendusosakonna juhataja Hele-Mai Metsal.

Gala raames toimus ka ülipõnev ehitusvaldkonna kitsaskohti puudutav “Suud puhtaks” stiilis arutelu, mida juhtis Urmas Vaino ja kus osalesid:

  • Jüri Rass – Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitusvaldkonna asekantsler;
  • Eerik Staškevitš – AS Ehitustrust juhatuse liige;
  • Andro Mänd – Eesti arhitektide liidu president;
  • Tiit Hion – Hades Geodeesia ja Digitaalehituse klastri juhatuse liige;
  • Jarek Kurnitski – Tallinna Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor;
  • Mart Võrklaev – Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juht.

Auhindade gala ja „Suud puhtaks“ arutelu on järelvaadatav aadressil www.worksup.com (parool DIGITAALEHITUS).

Vaata lisaks