Tallinna Sadam saavutas jätkusuutliku ettevõtluse indeksi pronkstaseme

AS Tallinna Sadam osales 2014. aastal teist korda Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi jätkusuutliku ettevõtluse indeksi küsimustikus ning saavutas esmakordselt tunnustamist vääriva pronkstaseme. Kokku omistati 26. jaanuaril toimunud Vastutustundliku Ettevõtluse aastakonverentsil 77. indeksis osalenud ettevõttest jätkusuutlike ja vastutustundlike põhimõtete rakendamise head taset näitav kuld-, hõbe- või pronkstaseme kvaliteedimärgis (piiriks vähemalt 70% võimalikust maksimumtulemusest) 49 ettevõttele. Eelmisel aastal sai märgise 34 ettevõtet.

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuhi Marko Silleri sõnul olid jätkusuutlikkuse seisukohalt silmapaistvamad uued tulijad Tallinna Sadam, ISS Eesti, Kaubamaja, Nordea Bank, AAB Eesti filiaal ja veterinaartoodete müüja Dimela. Võrreldes eelmise korraga parandas oma tulemust märgatavalt ka Tallinna Lennujaam ja Riigi Kinnisvara.

„Kui eelmise indeksi koostamisel aasta tagasi kerkisid esile mitmed mikroettevõtted, kelle ärimudeli lahutamatuks osaks on vastutustundlikkus, siis sel korral paistsid varasemast küpsema lähenemisega silma just suuremad tööandjad, sealhulgas riigiettevõtted (Tallinna Sadam, Tallinna Lennujaam, Riigi Kinnisvara, Eesti Energia) ning tootjad (ABB, Ericsson Eesti, Wendre, NOTE Pärnu, Enics Eesti, Eolane Tallinn),“ lisas Siller.

 

Kvaliteedimärgise kuldtaseme said esmakordselt tootjad ABB ja Ericsson Eesti Tallinna tehas, personalifirma Manpower ning eelmiselgi aastal sama tunnustuse teeninud mahetoodete arenduse, tootmise ja müügiga tegelev Loodusvägi OÜ ning keskkonna- ja kogukonnasõbralike lastekaupade tootja ja müüja Villapai.

Vaata lisaks