Tallinna Sadam sai Aasta Logistikateo auhinna!

21. detsembril välja kuulutatud konkursi Aasta Logistikategu 2011 Suure Auhinna pälvis Tallinna Sadama, Tallinna Lennujaama ja CF&S Estonia koostöö kruiisilaevade pööringu väljatöötamise ning eduka teostuse eest. Pööringu teostamise esitas Aasta Logistikateo auhinnale Eesti Logistikalklaster, mille liikmed ka kõik nimetatud ettevõtted on.

Logistikateo eesmärk oli teha Tallinnast Läänemere kruiiside algus- ja lõpp-punkt, tuues Eestisse rohkem pööringuturiste, kelle teenindamine on keskmisest suurema kasumlikkusega nii kaubandus-, turismi- kui ka transpordisektorile. 

Laevakruiiside mõistes on pööring reisijate vahetamise protseduur, kus sama sihtkoht on nii kruiisi algus- kui ka lõpp-punktiks. Kruiisifirma Happy Cruises lõpetas Tallinnas kruiisi, saatis reisijad lennuki peale, võttis lennujaamast uued turistid vastu, kellega järjekordsele kruiisile mindi. Tallinnas toimus pööring 5 korda, teenindati 7204 kruiisireisijat. Vastavalt Tallinna Sadama analüüsile on pööringu kogukäive tavakülastustest 2,3 korda suurem (kruiisifirma ostud ettevõtetelt, reisijate kulutused linnas) ning 3,6 korda suurem kui võrrelda ainult kruiisifirma oste ettevõtetelt (sadama-, lootsi-, lennujaama- ja veeteedeameti maksud, transport, ekskursioonid, pagasikäitlus, agenteerimistasud, laevavarustamine jms). 

Tänu edukale tööle käesoleval aastal, on 2012. aastal Tallinna oodata kuni 20 000 pööringuturisti.

Kaks võrdse kaaluga Auhinda (konkursil teist ja kolmandat kohta traditsiooniliselt ei eristata) läksid Eesti Raudteele Koidula raudtee piirijaama avamise eest ning Girfile elektroonilise piiriületussüsteemi GoSwift väljatöötamise eest koostöös Siseministeeriumi ja ERAA-ga.

Aasta Logistikategu 2011 laureaadid (vasakult): Kaido Simmermann, Eesti Raudtee; Andres Valgerist, Eesti Logistikaklaster; Sirle Arro, Tallinna Sadam; Hannes Plinte, Grif OÜ.

Vaata lisaks