Tallinna Sadam sai keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil eriauhinna

25. jaanuaril peetud keskkonnagalal kuulutas keskkonnaminister Siim Kiisler välja konkursi Aasta Keskkonnategu ja Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõtte võitjad. Tallinna Sadam sai keskkonnasõbraliku toote või teenuse alamkategoorias eriauhinna äri ja elurikkuse kategoorias.

Tallinna Sadama kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimise osakonna juhataja Ellen Kaasiku sõnul panustab Tallinna Sadam vastutustundliku ettevõttena Läänemere puhtuse tagamisse vältimaks reovee merre laskmist laevadelt. „Oleme rajanud innovaatilise lahenduse maa-aluse mikrotunneli reovee kogumiseks ja nii suurendanud reovee vastuvõtuvõimekust Vanasadamas peatuvatelt laevadelt, et need saaksid ära anda piiramatus koguses reovett suunamaks see  parimal võimalikul moel puhastamiseks,“ selgitas Ellen Kaasik.

 

Aasta Keskkonnateo võitjaks osutus MTÜ Väikese Väina Selts Tillunire kanali puhastamise eest ja Keskkonnasõbraliku Ettevõtte tiitli pälvis Euroopa üks suuremaid taaskasutatavast materjalist kunstmuruväljakute rajajaid AS Advanced Sports Installations Europe.

 

„Kõik konkursil osalenud kandidaadid olid väga tugevad ning võiduväärilised. Soovin neid kõiki tunnustada ja tänada nende keskkonnasõbraliku suhtumise ja ka reaalsete keskkonda hoidvate tegude eest. Olgu selleks siis panus meie looduse heaolusse või vastutustundlik ja keskkonnasäästlik ettevõtlus,“ avaldas keskkonnaminister Siim Kiisler tänu kõikidele konkursile esitatud kandidaatidele.

Keskkonnateo konkursil on traditsiooniliselt olnud esindatud kandidaadid, kes on silma paistnud oma keskkonnasõbraliku käitumise ja loodust hoidvate projektidega. Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursil osales rekordiliselt 21 ettevõtet, kes esitasid kokku 24 ankeeti. 

Vaata lisaks