Tallinna Sadam sõlmis koostöölepingu Hiina ühe suurima logistikaettevõttega Sinotrans

14. aprillil 2011 kirjutasid Hiina riigi omandis olev riigi üks juhtivamaid transpordi- ja logistikaettevõtteid Sinotrans, Alekon Cargo OÜ, AS Tallinna Sadam ja AS Eesti Raudtee Pekingis alla koostöökokkuleppele, mille kohaselt hakkavad Sinotransi transiitveod siinses regioonis käima läbi Tallinna Sadama, koostöös Eesti Raudteega. Alekon Cargo OÜ sai lepinguga õigused agenteerida Sinotransi vastavaid vedusid. Sõlmitud leping loob eeldused, et tulevikus võiks Tallinna Sadamast kujuneda Sinotransi kaupade regionaalne jaotuskeskus.

Firma Sinotrans loodi 2009. aasta märtsis Hiina firmade China National Foreign Trade Transportation Corporation ja China Changjiang National Shipping Group ühinemisel. Sinotrans tegeleb ühelt poolt nii laeva-, maismaa, kui ka õhuvedude korraldamisega aga ka laevade agenteerimise-, ladustamise- ja terminaliteenuste pakkumisega jpm. Sinotrans omab muuhulgas ise nii vedel-, puist-, konteiner- kui ka ro-ro laevu. Firmal on välismaal ligi 100 tütarettevõtet, sealhulgas Lõuna-Koreas, Jaapanis, Kanadas, USA-s ja Saksamaal. Lisaks on Sinotransil sõlmitud koostöökokkulepped üle maailma ligi 400 tunnustatud logistikaettevõtetega.

ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on tegemist väga olulise ja perspektiivika koostööga, arvestades Sinotransi poolt veetava kauba mahte ja klientuuri. „Sinotrans omab märkimisväärset võimekust toimetada kaupu Aasiast Venemaale ja teistesse endise idabloki riikidesse. Samas on tal ka võimalus kasutada raudteetransporti, et oma kaubad Hiinast Läänemere kaudu edasi toimetada,“ toonitas Kaljurand. Seetõttu omab sõlmitud koostöölepe Kajuranna sõnul erilist tähtsust Tallinna Sadama ja ka Eesti Raudtee jaoks, sest sujuva koostöö korral on Tallinna Sadamal võimalus saada tulevikus Sinotransi HUB-iks ehk jaotuskeskuseks Läänemerel.

Nii Tallinna Sadam, Eesti Raudtee kui ka Alekon on Eesti Logistikaklastri liikmed.

Vaata lisaks