Tallinna Sadam sõlmis koostööleppe maailma ühe suurima logistikaettevõttega

Tallinna Sadam ja Unieveem Eesti kirjutasid alla koostööleppele Muuga sadamasse laokompleksi ja jaotuskeskuse rajamiseks.

Unieveem Eesti on osa maailma ühest suurimast logistikafirmast Katoen Natie, mille peakontor asub Antwerpenis, Belgias. Ettevõte kavatseb sõlmitud leppe kohaselt rajada Muuga sadamasse 4,5 hektari suurusele territooriumile esimeses etapis 25 000 m² suuruse kaasaegse lao- ja jaotuskompleksi peamiselt kakaoubade ja teiste kakaopõhiste pooltoodete jaoks. Unieveem Eesti tegevjuhi Mart Mellese sõnul läheb laokompleksi rajamine maksma 16 miljonit eurot ja see peaks alustama tööd 2013. aasta I kvartalis. Tööd annab uus laokompleks esimeses etapis 25-le inimesele.

 

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on Katoen Natie maastaabiga logistikaettevõtte tulek Tallinna Sadama kliendiks kindlasti märgilise tähtsusega ja kannab edasi positiivset sõnumit Tallinna Sadama võimalustest kogu logistikasektoris. „Usume, et Katoen Natie tulek ei jää märkamata teistele suurtele tegijatele ning Katoen Natie olemine Muuga Tööstuspargi üheks nn „ankurkliendiks“ paneb tulevikus ka teisi Läänemere regiooni siseneda soovivaid lao-, logistika- või tootmisfirmasid asukoha valikul otsustama pigem Tallinna Sadama kasuks,“ ütles Kaljurand.

 

Teises etapis soovib Katoen Natie luua Muuga sadamasse oma Läänemere regiooni ühe olulisema jaotuskeskuse ka muude kaupade jaoks. Luues Muugale oma „hub´i“ loodab Katoen Natie pakkuda oma klientidele usaldusväärset ja kvaliteetset teenust olles siin sillaks ida ja lääne vahel. Firma tegeleb logistiliste lahenduste pakkumisega mitmes valdkonnas, seal hulgas tööstuskaubad, autotööstus, üldkaubad jpm.

Katoen Natie`l on täna 159 logistikakeskust 28-s riigis üle maailma. Firma annab tööd 10 500 inimesele ning tema poolt opereeritavate kaetud ladude kogupindala on üle viie miljoni ruutmeetri

Vaata lisaks