Tallinna Sadam toetab koolisporti

Eesti Koolispordi Liit ja AS Tallinna Sadam sõlmisid vastastikuse lepingu, mille alusel toetab Eesti üks edukaimaid transpordiettevõtteid 2011/12 õppeaastal koolinoorte liikumis- ja võistlussarju 5000 euroga.

Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige hinnangul on eraettevõtluse toetuse kaasamine koolinoorte sporditegevusse suur panus eeskätt noorte liikumisharjumuste kujundamiseks ja võimaluste avardamiseks. „Eesti Koolispordi Liit pakub aastaringselt kõikidele Eesti õpilastele huvitavaid võistlussarju ja liikumisprogramme. Enam kui 30 000 koolinoort üle Eesti on kaasatud üleriigilistesse ja rahvusvahelistesse võistlustesse,’’ lausus Luik.

 

Saadud toetuse abil soovib Eesti Koolispordi Liit luua interaktiivse kehalise kasvatuse ja spordialade koolitusprogrammi, mis peaks tänapäeva noorte arvutimaailma võimalused panema teenima tervislikke ja kasulikke eesmärke.

 

Lauri Luik rõhutab, et sport ei ole ainult tugevamate ja kiiremate jaoks. „Koolispordist saavad rõõmu tunda kõik. Sõprade ja vanematega veedetud tunnid suusarajal või spordisaalis loovad suurepärase enesetunde ja meeleolu.’’

 

Luik on veendunud, et AS Tallinna Sadamaga allkirjastatud koostööleping on kaalukas panus kogu Eesti Koolispordi Liidu edasisele tegevusele ja kindel märk erasektori huvist harrastusspordi toetamisel.

Vaata lisaks