Tallinna Sadam võitis DPC Innovation Awards 2017 konkursi Green Port / Terminal auhinna

Tallinna Sadam võitis Vanasadama kruiisiala arendusprojektiga DPC Innovation Awards 2017 konkursi Green Port / Terminal auhinna. Võitja valimisel hinnati sadamaid ja terminale, mis on üles näidanud aktiivsust ja uuendusmeelsust looduskeskkonna ja vee kvaliteedi säilitamise, õhusaastatuse vähendamise, setete töötlemise, kogukonna kaasamise või teiste jätkusuutlike tegevuste osas.

Tallinna Sadam kavandab Vanasadama arendustööde raames kruiisireisijaid teenindava uue terminali ehitust, mille rajamisel lähtutakse jätkusuutlikkuse ja nutikate lahenduste põhimõtetest ning soovist kujundada senini peamiselt kruiisituristidele mõeldud alast terviklik ja atraktiivne linnaruum. Kruiisiala arendustegevuse kõrva on juba ehitatud Läänemere keskkonnahoiule kaasaaitav mikrotunnel, mis võimaldab Tallinna Vanasadamas peatuvatel laevadel reovett ära anda piiramatus koguses.

Green Port / Terminal auhinnale kandideerisid Tallinna Sadama kõrval veel India Nhava Sheva sadam projektiga Gateway Terminal, Islandi Faxafloahafnir sf sadam projektiga ISO 14001 sertifitseeritud sadam, Göteborgi sadamavalitsus projektiga „Jätkusuutlikkuse raport 2016“ ja Melbourne’i sadam jätkusuutlikkuse projektiga Mirrat.

Auhinda annab välja ajakiri The Dredging and Port Construction. Võitja kuulutati välja 29. novembril Londonis. 

 

Vaata lisaks