Tallinna Sadam võtab reisiterminalides kasutusele innovaatilised ratastoolid

Tallinna Sadam võtab alates tänasest kasutusele innovaatilised ratastoolid e-Mobby, et aidata liikumisraskustega reisijatel paremini jõuda laeva ning laevast maha. E-Mobby on elektriline juhtkangist juhitav ratastool, mis töötab akudega ning võimaldab korraga transportida mitut reisijat.

Tallinna Sadama reisiterminali grupi juhataja Margus Veinbergi sõnul otsustati e-Mobby ratastoolid soetada selle tõttu, et pideva reisijate arvu kasvuga on kasvanud ka liikumisraskustega reisijate arv ning  elektriline ratastool teeb liikumisraskustega reisijate teenindamise lihtsamaks ja mugavamaks. „Seni oleme liikumisraskustega reisijate transportimisel terminali sees kasutanud mehaanilist ratastooli, mida liigutab terminali töötaja omal jõul. On tulnud ette olukordi, kus samale väljumisele vajab transportimiseks abi 15 reisijat. Mehaanilise ratastooliga on sellise koguse inimeste transportimine aega ja jõudu nõudev. Uue e-Mobby ratastooliga saame korraga liigutada kuni kolme reisijat inimjõudu kasutamata,“ kirjeldas Veinberg. 

 

E-Mobby ratastool töötab akudega järjest 4-5 tundi ning seda juhib abiline elektroonilisest juhtimiskangist. Ratastool on lihtsasti manööverdatav ning disainitud liikumiseks siseruumides, maksimumkiirusega 8 km/h. Liikumiskiirust saab juhtimiskangist hõlpsalt reguleerida. Seadmel on automaatne pidurdussüsteem, mis aktiveerub juhtimiskangi lahti laskmisel. Hädaolukorras saab ratastooli lükata ja juhtida ka käsitsi.

 

E-Mobby ratastooli vedukile on võimalik lisada mitu istet ning tänu sellele vedada korraga mitut reisijat. Lisaks on võimalik lisada ka pakikäru, kui tooli pakialusele pagas ei mahu.

 

Liikumisraskusega reisijad, kes vajavad Tallinna Vanasadama reisiterminalides abi, peavad andma soovist märku kas laevapiletit soetades või laevalt lahkudes. Samuti on nii A-kui D-terminalis spetsiaalne ooteala koos telefoniga, mida kasutades helistatakse automaatselt abistavale terminali töötajale.

 

Eestis pole varem Hollandi ettevõtte Special Mobility toodetud e-Mobby elektroonilisi ratastoole kasutatud, küll aga on nad osutunud olulisteks abivahenditeks näiteks Charles de Gaulle Paris ja Hong Kong International lennujaamades.

 

 

Lisainfot e-Mobby ratastoolide kohta leiate: https://airports.specialmobility.eu/en/

Vaata lisaks