Tallinna Sadam võttis osa maailma suurimast kodanikualgatusest

Tallinna Sadam osales maailmakoristuspäeval ja koristas Linnahalli ja kruiisiala vahelist ala, et ennetada prügi sattumist merre.

„Koristustalgute kaudu soovisime kolleegidega Tallinna Sadamast toetada maailma suurimat kodanikualgatust ja hoida keskkonda,” ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. „Kolme tunniga korjasime 1,6 tonni prügi, sealhulgas olmejäätmeid, rehve, elektroonikat, metalli ja muud sorti prügi, mis oli visatud kaldale Vanasadama lähistel.”

 

15. septembril toimunud maailmakoristuspäeval koristasid inimesed 144st erinevast riigist teid, parke, linnu, randu, metsi, tiike ja jõgede ümbrusi, et võidelda ühe olulisima keskkonnaprobleemi vastu, milleks on vale jäätmekäitlus.

 

Maailmakoristuspäeva kutsus ellu Teeme Ära! Liikumine, mis on viimase kümne aasta jooksul algatanud koristustalguid 113 erinevas riigis ning kaasanud 20 miljonit vabatahtlikku panustajat. 15. septembril toimunud 30-tunnilise koristusmaratoniga kasvas koristustalgutes osalenute arv 33 miljoni inimeseni.  

 

Tallinna Sadam on Teeme Ära! koristustalgutest osa võtnud 2008. aastast ning koristanud mereäärseid alasid oma sadamate ümbruses.

 

Maailmakoristuspäev oli Eesti suurim kingitus maailmale Eesti sajanda sünnipäeva puhul. 

Vaata ka fotoalbumit Tallinna Sadama Facebookist!

Vaata lisaks