Tallinna Sadama aastane reisijate arv ületas rekordilise kaheksa miljoni piiri!

Tallinna Sadamat aasta jooksul läbinud reisijate arv püstitas möödunud nädalal juba kolmandat aastat järjest läbi aegade absoluutse rekordi, ületades esmakordselt ajaloos kaheksa miljoni reisija piiri. 8-miljonenda reisija saabumist Tallinna Sadamasse St. Peter Line-i laeval Princess Anastasia tähistati pidulikult pühapäeval, 11. detsembril. Seitsme miljoni reisija piir ületati sadamas juba 2005. aasta 30. detsembril. 

Tallinna Sadama reisi- ja kruiisilaevanduse valdkonna ärisuunajuhi Sirle Arro sõnul on reisijate arvu stabiilne kasv maailma majandussurutise tingimustes olnud nii sadamale kui laevafirmadele väga positiivne trend. „Võiks ju eeldada, et rasketel aegadel kulutatakse ka reisimise peale vähem, kuid õnneks on ennekõike meie lähiriikide turistide huvi meie vastu säilinud ja isegi kasvanud. Seda kinnitab ka selle aasta reisijate statistika, mille kohaselt on rekordtulemused sündinud nii kõikide regulaarliinide kui ka kruiisireisijate arvus,“ ütles Arro. Arro sõnul on laevafirmade hinnangul viimasel ajal lisaks välisturistidele suurenenud jõudsasti ka Eesti elanikest laevareisijate arv.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on Tallinna Sadam andnud märkimisväärse panuse tänavusele turistide arvu rekordilisele kasvule. “Regulaarliinid Soomega, üle kolmesaja Tallinna külastanud kruiisilaeva ning ka kevadel käivitunud Tallinn-Peterburi vaheline uus laevaliin on Eestisse toonud hulgaliselt välisturiste,” tõdes Mutso. Tähelepanuväärne on Mutso sõnul see, et jätkuvalt on kasvanud meie lähiriikidest saabuvate välisturistide arv. “Lähinaabrite korduvad reisid Eestisse on tunnustus siinsetele turismiettevõtetele, kelle poolt pakutavate teenuste kvaliteet ja atraktiivsus turistid siia tagasi meelitab,” ütles Mutso.

Vaata lisaks