Tallinna Sadama börsileminek sai väärika „Aasta börsisündmus“ tunnustuse


Nasdaq kuulutas 31.jaanuaril välja Nasdaq Baltic Awards 2019 võitjad, kelleks põhikategooriates olid LHV, Madara Cosmetics ja Lietuvos Energia. Aasta kõige tähelepanuväärsema börsidebüüdi kategoorias valiti Eestis võitjaks Tallinna Sadam.

Nasdaq Baltic Awards kuulutas võitjad kuues üld- ja ühes erikategoorias välja videosilla vahendusel ühendatud galal, mis toimus samal ajal Tallinnas, Riias ja Vilniuses.

Aasta börsisündmuse tiitel anti välja igas Balti riigis, et tähistada riigi tähtsaimat ja suurimat turule tulekut. Eestis valiti kõige tähelepanuväärsemaks debüüdiks Tallinna Sadam, Leedus Novaturas ja Lätis Altum.

LHV Group kuulutati võitjaks parimate investorsuhetega ettevõtte kategoorias. Läti ettevõte Madara Cosmetics kuulutati võitjaks parimate investorsuhetega ettevõtete hulgast First North turul. Leedu energiahiid Lietuvos Energija võitis esikoha kategoorias "Parimate investorsuhetega uus tulija võlakirjanimekirjas". Aasta maaklerfirma tiitli võitis LHV Pank. 

Eriauhinnana anti välja aasta liitlase tiitel, mille pälvis Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank, mis on aktiivselt panustanud Balti kapitaliturgude arendamisse ja on olnud tugev partner ankurinvesteeringute tegemisel Balti regioonis.

Nasdaq Baltic Awards on üle kahe aasta toimuv konkurss, mida korraldavad Nasdaq Balti börsid ja Nasdaq CSD. Kategooriate parimad selgitas välja kohalikest ja rahvusvahelistest kapitalituru, hea ühingujuhtimise tava ja investorsuhete ekspertidest koosnev žürii. 

Rohkem infot Nasdaqi kodulehel.

Vaata lisaks