Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil valiti Läänemere Sadamate Organisatsiooni juhatuse aseesimeheks

Täna, 5. septembril toimunud Läänemere Sadamate Organisatsooni (BPO)17. peaassambleel valiti BPO juhatuse aseesimeheks aastaid BPO juhatuse liikmena töötanud AS-i Tallinna Sadam juhatuse liige Allan Kiil. Uus amet määrati aastateks 2014-2016.

„Mul on hea meel Läänemere sadamaid ühendava organisatsiooni eestvedamises jätkuvalt olulist rolli mängida. BPO on viimastel aastatel oma tegevust aktiviseerinud, ellu on kutsutud mitmed olulised töögrupid, mis keskenduvad näiteks LNG ehk tuleviku kütuse kättesaadavuse tagamisele Läänemerel ning teistele erinevatele keskkonnateemadele. Läänemere sadamaid puudutavate oluliste küsimuste süsteemne käsitlemine jätkub kindlasti ka järgmistel aastatel,“ kommenteeris Kiil BPO otsust.

BPO juhatuse esimehena jätkab Gdanski sadama välis-ja avalike suhete juht Julian Skelnik. Ka eelnevalt BPO juhatuses töötanud Riia sadama kommertsdirektor Jaan Toots valiti tagasi uude BPO juhatusse.

BPO liikmeskond on jätkuvalt kasvamas. Tänasel peaassambleel astus organisatsiooni liikmeks ka kolmas Eesti ettevõte AS Saarte Liinid. Varasemalt on BPO-ga liitunud lisaks Tallinna Sadamale ka Eesti Sadamate Liit.

Baltic Ports Organization (BPO) moodustati Kopenhaagenis 1991. aastal. Organisatsioon ühendab Läänemere sadamaid, et tekitada Läänemere regioonist atraktiivne ja efektiivne logistiline keskus ümberkaudsete turgude teenindamiseks. BPO ühendab 46 Läänemere sadamat 8 riigist.

Vaata lisaks