Tallinna Sadama nõukogu kinnitas ettevõtte kolmandaks juhatuse liikmeks Margus Vihmani

Foto: Rene Suurkaev, ERR

AS Tallinna Sadam nõukogu kinnitas ettevõtte kolmandaks juhatuse liikmeks Margus Vihmani. Vihman hakkab vastutama Tallinna Sadama kommertstegevuse ehk kliendisuhete ja müügitegevuse eest.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul otsisime kommertsjuhiks eelkõige inimest, kes oleks proaktiivne uute kaubagruppide ja operaatorite leidmisel. „Margus Vihmani valimisel sai otsustavaks tema pikaajaline müügitöö kogemus rahvusvahelistes ettevõtetes, aga ka hea analüüsivõime ning strateegilise ja taktikalise müügiplaneerimise oskus. Vähemoluline polnud tema aktiivne hoiak ning tahe panustada Tallinna Sadama erinevate ärisuundade müügistrateegiate arendamisse ning rakendamisse,“ lisas Kalm.

Margus Vihmani sõnul motiveeris teda kandideerima Tallinna Sadama kommertsjuhiks uus väljakutse, mis võimaldab rakendada olemasolevaid kogemusi ning edasi areneda uues valdkonnas.

Margus Vihman alustab Tallinna Sadamas tööd 1. novembrist. Juhatuse liikme – kommertsjuhi leping sõlmitakse temaga viieks aastaks.

Margus Vihmanil on rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraad EBS-st. Tema eelmine töökoht oli Wolf Groupi emaettevõtte Krimelte müügidirektor, kus ta vastutas grupi müügistrateegia väljatöötamise ja elluviimise eest. Vihman on varasemalt olnud Ruukkii Venemaa loodepiirkonna müügidirektor, Henkel Makroflexi Venemaa allorganisatsiooni tegevjuht ja Hilti Eesti juhataja.

Tallinna Sadama juhatuse liikme- kommertsjuhi avalikule konkursile esitasid avalduse 29 inimest ning neile lisandusid personaliotsingufirma Amrop poolt sihtotsinguga leitud kandidaadid. 

Tallinna Sadama juhatusse kuuluvad hetkel juhatuse esimees Valdo Kalm ning juhatuse liige-finantsjuht Marko Raid.

Vaata lisaks