Tallinna Sadama nõukogu kinnitas praamihankel osalemise

AS-i Tallinna Sadam nõukogu kinnitas esmaspäeval, 16.06.2014 saarte ja mandri vahelise parvlaevaliikluse riigihankel osalemise, andis juhatusele suunise vajalike parvlaevade soetamiseks või ehitamiseks ning vastavaks otstarbeks tütarettevõtja asutamiseks.  

Vastavalt valitsuskabineti otsusele kuulutab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium välja riigihanke vedaja leidmiseks Rohuküla–Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliin idel aastatel 2016-2025.

 

“Tallinna Sadama nõukogu otsustas osaleda tulenevalt valitsuskabineti otsusest osaleda mandri ja saarte vahelise laevaliikluse korraldamise konkursil, tagades samaaegselt ettevõttele mõistliku tootluse,” ütles nõukogu esimees Remo Holsmer. “Tuginedes senistele konsultatsioonidele laevaehitajatega on opereerimisperioodi alguseks jääva aja jooksul võimalik hankes nõutud laevad ehitada või vajalikud laevad soetada.”

 

Tallinna Sadama nõukogu andis ettevõtte juhatusele volitused hankel osalemiseks selleks otstarbeks loodava tütarettevõtjaga. Kavandatava riigihanke üks tingimusi sätestab, et hankel osaleja peab garanteerima 2016. aastaks nimetatud laevaliinidel opereerimiseks vajaliku nelja laeva olemasolu, mis pakuvad võrdväärset teenust praegu saarte ja mandri vahel liiklevate alustega. Vastavalt nõukogu otsusele alustab Tallinna Sadam toimingutega, mis on vajalikud nõutud parvlaevade soetamiseks.Lähemalt: Praamide hanke üldine kirjeldus (pdf)

 

Lisainfo: Remo Holsmer, Tallinna Sadama nõukogu esimees, tel. 503 3673; [email protected]

Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel. 6 318 068, e-mail: [email protected]

Vaata lisaks