Tallinna Sadama nõukogu otsusel jätkab ettevõtte juhtimist senine juhatus

Teisipäeval, 9. septembril toimunud AS-i Tallinna Sadam nõukogu koosolekul oli põhiküsimuseks ettevõtte juhatuse valimine. Nõukogu tutvus põhjalikult kandidaatide taustaga ja otsustas konsensuslikult valida Tallinna Sadama juhatuse esimeheks Ain Kaljuranna ning juhatuse liikmeks Allan Kiili.
 
„Tallinna Sadam on keeruliste geopoliitiliste sündmuste taustal suutnud olukorraga kohanduda ja säilitada oma kasumlikkuse. Selles on olnud kandev roll ka senisel juhatusel ning nõukogu leidis, et see meeskond on hetkel parim, kes Tallinna Sadamat võiks edasi juhtida,“ kommenteeris nõukogu valikut Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer.
 
Lähiperspektiivis on Tallinna Sadama olulisemateks väljakutseteks Vanasadama maa-ala arendamine, jäälõhkuja Botnicale stabiilse aasta läbi kestvate lepingute leidmine ning mandri ja saarte vahelise parvalaevaliikluse konkursil osalemine. Nende kõigi teemadega on juhatus põhjalikult juba ka tegelenud ning tegeleb ka edasi.
 
Juhatuse konkursile laekusid 17 inimese sooviavaldused ja nägemused Tallinna Sadama arengusuundadest järgmistel aastakümnetel. Tallinna Sadama nõukogu tänab kõiki, kes konkursist osa võtsid.
 
Teise olulise teemana arutas nõukogu parvlaevade hankega seonduvat. Tallinna Sadama tütarettevõtja TS Laevad OÜ hankel parvlaevade soetamiseks saarte ja mandri vahelise laevaliikluse korraldamiseks osalejad pakkumisi ei esitanud. Ettevõtte juhatus tutvustas nõukogu liikmetele lähiaja tegevuskava, mille kohaselt on laevaehitajad ning –omanikud avaldanud valmisolekut asuda laevade tarnimiseks otsekõnelustesse.
 
Nõukogu kohustas juhatust antud teemaga aktiivselt tegeleda, eesmärgiga olla valmis esitama pakkumine majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt välja kuulutatud mandri ja saarte vahelise parvlaevaliikluse opereerimise riigihankele.


Lisainfo: Remo Holsmer, AS-i Tallinna Sadam nõukogu esimees, tel. 503 3673; [email protected]
Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja,  tel. 6 318 068, e-mail: 
[email protected]

 
Ain Kaljurand
AS-i Tallinna Sadam juhatuse esimees
 
Allan Kiil
AS-i Tallinna Sadam juhatuse liige

Vaata lisaks