Tallinna Sadama segakoor esindab Eestit koorifestivalil Gruusias

Tallinna Sadama segakoor „Laulude lemmik“ esineb täna ulatuslikuma kontserdikavaga Gruusias Gori linnas toimuval rahvusvahelisel koorifestivalil.

 

Festival „Gori 2016“ toob Gruusia Kooriühingu korraldusel ja Euroopa Kooriassotsiatsiooni „Europa Cantat“ egiidi all rohkearvulise publiku ette laulma kokku 15 koori – eelkõige segakoorid, aga ka laste-, nais- ja meeskoorid. Lisaks Eestit esindavale Tallinna Sadama segakoorile osalevad sellel kõrgetasemelisel muusikapeol tippkoorid Gruusiast, Abhaasiast ja Soomest ning kahest omavahel vaenujalal olevast riigist – Armeeniast ja Aserbaidžaanist.

 

Sellega taastavad Gruusia juhtivad koorijuhid kauaaegse koorifestivalide kui Gori linna rahvusvaheliselt tunnustatud visiitkaardiürituste traditsiooni, mis katkes Gruusiat tabanud sõjategevuse ja sisekonfliktide tõttu.

 

Talinna Sadama segakoori seekordses kontserdikavas on Eesti koorimuusika Miina Härmast Arvo Pärdini. Lisaks esinemistele Gori teatrimajas ja mitmetes sümbolväärtusega kirikutes antakse homme, 25. mail meistriklass kohaliku muusikakolledži tudengitele, kellele tutvustatakse ka pikema esitlusega Eesti laulupidude traditsiooni.

 

Koori juhatavad Katrin Järvlepp ja Eero Raun, neist viimane tähistab täna ka oma 45. sünnipäeva. 

Pildil: Tallinna Sadama koor esitamas lugu "Kungla rahvas" festivali avatseremoonial Gori Draamateatris. Dirigeerib: Eero Raun

Vaata lisaks