Tallinna Sadama septembri kaubavood näitavad Eesti teravilja ekspordivõimekust

Tallinna Sadama sadamaid läbis septembris 1,8 miljonit tonni kaupa, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 14,6 protsenti väiksem tulemus. Puistlasti kaubagrupi maht on aga käesoleva aasta septembriga kasvanud 52,1 protsenti 315,6 tuhande tonnini. 

Tallinna Sadama kommertsjuhi Erik Ringmaa sõnul kasvas septembris kaubagruppidest enim puistlasti maht ning seda teravilja ekspordi arvelt. „Septembris eksporditi läbi Muuga sadama ja Paldiski Lõunasadama kokku 125,7 tuhat tonni teravilja, mis näitab Eesti teravilja ekspordivõimekust. Eesti nisu ja oder jõuab tänapäeval läbi Tallinna Sadama sadamate mitte ainult Euroopa riikidesse, vaid ka Põhja-Aafrikasse, Indiasse ja Saudi Araabiasse,“ kirjeldas Ringmaa.

 

Kaubagruppidest kasvas võrreldes möödunud aasta sama kuuga ka konteinerites veetud kauba mass ning veeremite maht. Tallinna Sadama sadamaid läbis septembris 162,8 tuhat tonni konteinerites veetud kaupu ning 396,3 tuhat tonni veeremeid, mis on vastavalt 2,8 protsenti ning 9,9 protsenti mullusest kõrgem tulemus.

 

Languses on jätkuvalt suurima kaubagrupi ehk vedellasti maht, vähenedes 32,5 protsenti 898,2 tuhande tonnini. 44,5 protsenti langes septembris ka segalasti maht, mis oli 29,5 tuhat tonni. Sadamat läbinud konteinerite arv langes 8,7 protsenti 20 507 TEUni.

 

Tallinna Sadama vahendatud kaupade kogus käesoleva aasta üheksa kuuga kokku on 17,02 miljonit tonni jäädes mullusele alla 21 protsenti. 

 

Septembris külastasid Tallinna Sadama sadamaid kaubalaevad 141 korda.


Muuga sadama viljaterminal

Vaata lisaks