Tallinna Sadama tegevustulemuste ülevaade

 AS-i Tallinna Sadam käive ulatus möödunud aastal esialgsetel andmetel 93,8 miljoni euroni, sadamaid läbis 22,4 miljonit tonni kaupa ja reisijate arv oli rekordilised 9,79 miljonit.

AS-i Tallinna Sadam juhatuse liikme Marko Raidi sõnul suutis ettevõte üldise kaubavoo languse ja organisatsiooni sisemiste muutuste valguses näidata siiski korralikke majandustulemusi.

“Aasta oli raske, kuid kokkuvõttes andsime käibes vähem järele kui kaubamahtudes ning teenisime sellegipoolest korraliku kasumi,” märkis Raid.  “Tulemustele avaldasid tugevat mõju vedellasti mahtude vähenemine ja asjaolu, et jäämurdjale Botnica ei õnnestunud suvekuudel tööd leida. Samas läbis mullu meie sadamaid taas rekordiline arv reisijaid.”

Ettevõtte tegevustulud olid aasta varasemaga võrreldes 17 miljonit eurot ehk 15 protsenti väiksemad. “ Lõplik kasuminumber on veel lahtine. Tallinna Sadama nõukogul on  ootus, et  majandusaasta aruanne tuleks märkusteta, mistõttu on oodata osade  varade väärtuse allahindlust,“ lisas Raid.

2015. aasta kokkuvõttes läbis Tallinna Sadama sadamaid 22,44 miljonit tonni kaupa, mis on võrreldes 2014. aastaga 20,8 protsenti väiksem tulemus.

“Reisijate arv seevastu kasvas mullu üle kahe protsendi 9,79 miljoni inimeseni,” märkis Raid.

2016. aastal prognoosib Tallinna Sadam kaubamahuks 22,7 miljonit tonni ehk püsimist 2015. aasta tasemel ning reisijate arvuks 9,95 miljonit.

Vaata lisaks