Tallinna Sadama üldkooosolek kinnitas ettevõtte mullused tulemused

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kinnitas esmaspäeval riigile kuuluva AS-i Tallinna Sadam 2010. aasta majandusaruande, mille kohaselt ulatus ettevõtte kasum 663 miljoni kroonini. Aasta varem oli ettevõtte kasum 408 miljonit krooni.

Tallinna Sadama käive kasvas 2010. aastal üheksa protsenti ja ulatus 1,358 miljardi kroonini. Kokku investeeris kontsern mullu 446 miljonit krooni, millest peamine osa kulus Muuga sadama idaosa arendamisele, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Sadama mullune kaubamaht ulatus kokku 36,65 miljoni tonnini, mis on 16 protsenti rohkem kui aasta varem. Sadamat läbinud reisijate arv kasvas eelmisel aastal 2009. aastaga võrreldes üheksa protsenti ja jõudis 7,915 miljoni reisijani, mis on kõigi aegade rekord. Kõige enam liikus reisijaid Tallinna–Helsingi liinil.

Riigile maksis Tallinna Sadam eelmisel aastal dividendi koos tulumaksuga 189,9 miljonit krooni.

Tallinna Sadam on Eesti suurim kauba- ja reisisadamate kompleks, mille alla kuuluvad Vanasadam, Vanasadama jahisadam, Muuga sadam, Paldiski lõunasadam, Paljassaare sadam ja Saaremaa sadam. Oma kaubamahult on Tallinna Sadam Läänemere idakalda sadamate seas kolmandal kohal Primorski ja Peterburi järel.

Vaata lisaks